وبلاگ

چرا خانم ها نباید از عطر مردانه استفاده کنند؟

چرا خانم ها نباید از عطر مردانه استفاده کنند؟

تاکنون چندبار عاشق عطری شده‌اید، که بعد متوجه شدید این عطر مناسب برای جنس مخالف شماست؟ احتمالاً این موضوع برای شما زیاد اتفاق افتاده ،این طور نیست؟ به نظرتان استفاده از عطر مردانه برای زنان مشکلی ندارد ؟ شاید پس از هربار تکرار، این سوال برای شما پیش آمده باشد که آیا علاقه مردان به عطرهای زنانه و زنان به عطرهای مردانه طبیعی است ؟

در این مقاله با ما همراه باشید تا به این سوال پاسخ بدهیم.

 

آیا استفاده از عطر مردانه برای زنان مناسب است؟

واقعیت این است که هیچ چیز مانع استفاده از عطر مردانه برای زنان نمی شود. عطرهای مردانه برای جذب جنس مخالف طراحی شده‌اند، بنابراین جای تعجب نیست که خانم ها اغلب نت های چرمی و چوبی مورد استفاده در عطر های مردانه را دوست دارند.

با این حال اگر هدف خانم ها از عطر، جذب آقایان به سمت خود است، مسلماً استفاده از عطر مردانه ممکن است انتخاب عاقلانه ای نباشد !

 

برخی از نت های استفاده شده در عطرها برای جذب یک جنس خاص طراحی شده اند، بنابراین زنان و مردان نسبت به عطر ها بر اساس نت های بکار رفته در آن واکنش های متفاوتی نشان می دهند.

 

در واقع عطرها برای این ساخته می شوند که مردان هنگام استفاده از عطر هایی که برای مردان در نظر گرفته شده است، جذاب تر به نظر برسند .همان طور که قبلاً ذکر شد، اغلب نت های چوبی و چرمی، خاکی_ زمینی ،در عطرهای مردانه به کار رفته است که باعث می شود زنان را شیفته خودشان کنند.

پس کاملا طبیعی است که خانم ها به عطرهای مردانه علاقه مند شوند. بنابراین استفاده از عطر مردانه برای زنان مشکلی ایجاد نمی کند .زیرا عطرهای مردانه برای زنان چندان هم نامناسب نیستند.

 

معمولاً عطرهای مردانه شیرینی کمتری دارند و بیشتر بر روی نت های میانی و پایه تمرکز می‌کنند.

اما همه عطرهای مردانه برای زنان مناسب نیستند. عطرهای کاملاً مردانه به هیچ وجه برای خانم‌ها توصیه نمی‌شود ،اما اگر علاقه شخصی و خاصی به استفاده از عطرهای مردانه برای زنان دارید، تصمیم نهایی با شماست.

 

تفاوت عطر مردانه و زنانه چیست؟

به طور کلی تفاوت اصلی عطرهای مردانه و زنانه در نوع نت های بکار رفته در عطر ها می باشد. معمولاً نت های بکار رفته در عطر های زنانه، میوه ای و گل فام هستند و از این طریق باعث می شود مردان را به سوی زنان جذب کنند.

و نت هایی که در عطرهای مردانه برای جذب زنان استفاده می شود، چرمی، چوبی و خاکی است .

 

به غیر از نت ها، شاید تفاوت دیگر در عطرهای مردانه و زنانه به فرآیندهای برندسازی، تبلیغات و بازاریابی خلاصه می‌شود.

 

زمانی که برندهای معروف عطر های مردانه را روانه بازار می کنند، معمولاً از عناصر مردانه در قاب های تبلیغاتی استفاده می‌کنند .این کار اغلب با تصاویر بی عیب و نقص از مردان ایده آل و خارق‌العاده (و حتی بیشتر با حضور بازیگران یا مدل های معروف) انجام می‌شود. استفاده از این ترفندها یک دلیل واضح دارد:

اغوا کردن یا ترغیب مردان به خرید این عطر است، همین امر درمورد عطرهای زنانه نیز صدق می کند.

 

 خرید ادکلن زنانه اسپرت

 

 

عطر مردانه برای زنان مناسب است؟

عطر مردانه برای زنان مناسب است؟

 

چگونه تشخیص دهیم که یک عطر مناسب مردان است یا مناسب زنان؟

بیشتر ما در هنگام خرید عطر می‌خواهیم عطری را انتخاب کنیم که مناسب با جنسیت خودمان باشد ،ولی بعضی افراد هستند که در انتخاب عطر به سراغ عطرهای مخالف جنسیت خودشان می روند. به هر حال همه افراد باید بدانند که در ابتدا چگونه عطرهای مردانه و زنانه را تشخیص دهند و سپس به فکر خرید عطر باشند.

نکات زیر به شما نشان می دهد که آیا عطر انتخابی تان مناسب برای مردان است، یا برای زنان طراحی شده است:

 

 • نت های موجود در عطرها

یکی از راه های واضح برای تعیین جنسیت عطرها، نگاه کردن به نت های موجود در آنهاست. همان طور که قبلا هم گفتیم نت‌های میوه‌ای و گل فام برای عطرهای زنانه استفاده می شوند.

در این صورت اگر به نت‌های میانی مثل رز، پرتقال، اسطوخودوس، توت ها و…. برخورد کردید، به احتمال خیلی زیاد با یک عطر زنانه رو به رو هستید. و اگر مواجه شدید با عطری که دارای نوت های چوب سدر، مشک، چرم، چوب صندل، تنباکو، است یک عطر مردانه در مقابل شماست.

 

با این حال تنها تکیه بر نت های موجود در عطر، راه مطمئن و کاملی برای تعیین جنسیت او نیست.

زیرا نت هایی هستند که به صورت مشترک در عطرهای زنانه و مردانه کاربرد دارند. مانند نت‌های مرکباتی، اگر چه رایحه مرکبات عمدتاً در طرح های مردانه یافت می شود، اما گاهی اوقات در عطر های زنانه نیز استفاده می شود.

 

البته به یاد داشته باشید که نت های موجود در ادکلن اصل و اورجینال ماندگاری بسیار، با خط بوی بالایی دارند. اینکه چه برندی استفاده کنید بسیار اهمیت دارد.

 

 • نوع عطر

موضوع دیگری که باید به آن توجه کنید، نوع عطر است. اگر در بسته بندی عطر کلمه کلون (Cologne) دیده شود، به احتمال زیاد این عطر برای آقایان در نظر گرفته شده است.

 

در ایالات متحده آمریکا برای عطرهای مردانه همیشه کلمه کلون به کار می‌رود . اگرچه این محصولات عمدتاً برای مردان طراحی شده‌اند، اما نکته جالب دیگر این است که آمریکایی‌ها از انواع دیگر عطر های طراحی شده برای مردان( مانند محصولات ادوتویلت) نیز به عنوان کلون یاد می کنند .

 

کلمه کلون، مخفف عبارت ادوکلون(Eau de Cologne) است  که در کنار ادوپرفیوم و ادوتویلت به عنوان یکی از انواع عطرها شناخته می شود. همان طور که گفتیم ادوکلون ها معمولاً برای مردان طراحی شده‌اند، بنابراین اگر می خواهید عطر مردانه خریداری کنید محصولات ادوکلن قطعاً انتخاب ایده‌آلی برای شما هستند .

 

برخی بر این باورند که محصولات ادوپرفیوم فقط برای خانم‌ها هستند، در حالی که این عبارت فقط به غلظت محصول اشاره دارد و ربطی به جنسیت ندارد.

بنابراین نمی‌توان بر اساس غلظت ادوپرفیوم آن، مردانه یا زنانه بودن عطر را تعیین کرد.

 

 • نام عطر درج شده روی بسته بندی

با استفاده از روش دوم توضیح داده شده، هنوز نمی توان تشخیص داد که عطر برای مردان است یا برای زنان !

زیرا همه عطر ها در دسته ادو کلون ها جای نمی گیرند. اگر به محصولات ادوتویلت  (EDT ) یا ادوپرفیوم (EDP) علاقه دارید و می خواهید بدانید عطری که پیش روی شما قرار می گیرد مردانه است یا زنانه، بهتر است به برچسب یا لیبل بسته بندی عطر توجه کنید.

 

اگر کلمه فمه (Femme) به کار رفته باشد، منظور عطر موردنظرتان مناسب برای زنان است. و اگر کلمه هومه (Homme) به کار رفته باشد، این یک عطر مردانه می باشد .

بعضی اوقات هم پیش می آید که هیچ کدام از این کلمات در محصولات ادوتویلت و ادوپرفیوم استفاده نشده است. بنابراین بهتر است از فروشندگان عطر درباره این موضوع سوال کنید.

 

و در هنگام خرید آنلاین، به راحتی می توانید صفحه جزئیات هر محصول را باز کنید و توضیحات ارائه شده و قسمت پرسش و پاسخ هر محصول را با دقت مطالعه کنید .

در برخی موارد ممکن است عطر مورد نظر شما در گروه عطر های یونی (عطر مشترک مردانه و زنانه) باشد و چیزی در مورد جنسیت برای استفاده از آن پیدا نکنید.

 

آیا مردان هم میتوانند از عطر زنانه استفاده کنند؟

آیا مردان هم میتوانند از عطر زنانه استفاده کنند؟

 

آیا مردان هم می‌توانند از عطر زنانه استفاده کنند؟

برخی از مردان فکر می کنند استفاده از عطرهای زنانه باعث جذابیت بیشتر آنها برای خانم ها می شود. به هرحال زنان باید جذب عطری شوند که دوست دارند، درست است؟ باید بگویم کاملا در اشتباه هستید!

 

اگر چه مردان می توانند عطرهای زنانه به خود بزنند. اما نت‌های میوه‌ای و گل فام استفاده شده در عطر زنانه برای جذب کردن مردان است. در این صورت عطر های زنانه به گونه ای طراحی می شوند که بتوانند جذابیت زنان را برای مردان بیشتر کند و نه برعکس.

به یاد داشته باشید که عطر ها می توانند تاثیر مثبتی بر جنس مخالف داشته باشند. همچنین مطالعات علمی تاثیر رایحه‌ های مطبوع را در روابط بین افراد بررسی کرده اند .

 

این یافته های علمی نشان می دهد که استفاده از یک عطر خوشبو و مناسب در روابط بین فردی جذابیت طرفین را برای یکدیگر افزایش می‌دهد و حتی باعث تغییرات مثبت در سطح ادراک می شود .

بنابراین در حالی که استفاده از عطرهای مخالف جنسیت شما اشکال ندارد، اما به هیچ وجه نباید انتظار جذب جنس مخالف را داشته باشید.

 

 خرید ادکلن مردانه اسپرت

آیا مهم است که از چه عطری استفاده می کنیم؟

استفاده کردن از عطرها با اهدافی فراتر از بوی خوش همراه است. هر عطری می تواند لحن خاصی به شخصیت شما ببخشد، یا حال و هوای خاصی را در شما ایجاد کند. در این صورت همیشه مهم است که از کدام عنصر استفاده می کنید .

 

به عنوان نمونه وقتی شاد و پر انرژی هستید، می توانید از عطرهایی استفاده کنید که رایحه های شاداب و برونگرا دارند.

این‌گونه عطرها به طور کامل با احساس شادی همخوانی دارند و باعث می‌شود حال و هوای شما بهتر شود. .پس می توان گفت بیشتر از اینکه بخواهید به استفاده از عطرهایی با جنس مخالف بپردازید، تمرکزتان را به انتخاب عطر مناسب در موقعیت های مختلف بگذارید.

 

کلام پایانی

و در پایان، در حالی که هیچ مانعی برای خانم ها و آقایان برای استفاده از عطرها و ادکلن های جنس مخالف وجود ندارد، توصیه می شود از عطرها و ادکلن های متناسب با شخصیت و جنسیت خود استفاده کنید.

 

تا با استفاده از عطر به خواسته خود به درستی برسید و عطر را به عنوان تکمیلی از شخصیت خود و القای پیام درست به مخاطب خود داشته باشید.

ناگفته نماند که در فروشگاه اینترنتی هلنسا میتوانید ادکلن، پرفیوم، ادوپرفیوم و ادوتویلت های مناسب با هر جنسیتی را پیدا کنید. و از رایحه اصیل آن نهایت لذت را ببرید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “چرا خانم ها نباید از عطر مردانه استفاده کنند؟

 1. سوگند جون گفت:

  وای ولی من که اصلن بوی خاکی و چوبی ادکلن های آقایون رو دوس ندارم. بوی کهنگی میده. حتی بلک افغان هم که انقد همه تعریفشو میکنن و کشته مرده داره من ازش بدم میاد.
  مرد باید بوی ملایم و خنک بده. نه که یه بوی وحشی داشته باشه و نشه کنارش نفس کشید.

  1. amontazer گفت:

   سلام سوگند عزیز.
   سلیقه ها باهم بسیار تفاوت داره.
   هر نظر و سلیقه ای برای ما قابل احترام و با ارزش است.
   پیشنهاد میکنم ادکلن مردانه پروفشنال رو امتحان کنید تا خنک بودن و ملایمتی که انتظار دارید رو تجربه کنید.

 2. رها گفت:

  من از هلنسا یه عطر اسپرت که برای زن و مرد مشترک هستش خریدم. خیلی راضی بودم خودم همیشه عطرهای حاص رو دوس دارم عطرهایی که نه بوی تلخی خالص بدن نه شیرینی غالب. و این عطر یونی س.ک.س خیلی جذاب بود. تا هشت ساعت هم ماندگاری داشت روی پوستم.
  روی لباسمم که زدم تا فردا بو میداد. خیلی خوشحالم که یک برند ایرانی تونسته انقدر خوبه کار کنه.

  1. amontazer گفت:

   سلام رها عزیز.
   ممنون از نظر شما. عطرهای یونی س.ک.س هلنسا بسیار خوشبو و پر طرفدار هستند. خوشحالیم که تونستیم توقعات شما مخاطبان عزیزمون رو برآورده کنیم.
   پیشنهاد میکنم از ادکلن اسپرت گلد نیز استفاده کنید. بویی مناسب آقایان و خانم ها داره و حتی میتونید به عنوان عطر مشترک نیز استفاده کنید.🌸

 3. محمد امین راد گفت:

  به نظرم برای خانم ها جالب نیست که از عطرهای مردانه استفاده کنند. مثل این میمونه که ما عطرهای گلی بزنیم و همیشه بوی شیرینی و گلی بدیم.
  هر چیزی جای خودش رو داره و انگار اینجوری جا افتاده که عطر های تلخ فقط برای مردا خوشبو هستن.

  1. amontazer گفت:

   سلام محمد امین عزیز.
   قطعاً هر کسی نظر و سلیقه خاصی داره 🌸
   برای ما همه نظرات با ارزش هستن.
   به شما پیشنهاد میکنم عطر اسپرت گلد هلنسا رو امتحان کنید تا نظرتون نسبت به عطرهای گلی و شیرین عوض بشه
   ممنون از نظر شما

 4. فاطمه گفت:

  چقدر کامل و دقیق بود این مقاله. من خودم یک خانم هستم و همیشه دلم میخواسته که از عطرهای مردانه استفاده کنم. چون همیشه عاشق رایحه های خنک و تلخ بودم. اما همه ی ادکلن های زنانه رایحه شیرین دارن.

  1. amontazer گفت:

   سلام فاطمه عزیز 🌸
   شما به راحتی میتونید از عطرهای مردانه استفاده کنید و به سلیقه خودتون احترام بذارید.
   برای شروع به نظرم ادکلن اسپرت گلد پالاس رو امتحان کنید تا یک رایحه شگفت انگیز مردانه و زنانه رو کنار هم تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.