وبلاگ

اسپری بدن (بادی میست) چیست؟

اسپری بدن هلنسا

اسپری بدن (بادی میست) چیست؟

اسپری بدن،بادی اسپلش، مام و … اسامی محصولاتی هستند که برای خوشبو کردن بدن استفاده می‌شود. معمولا ترکیبات این محصولات از انواع روغن معطر، اسانس و الکل است و گاهی با ترکیبات آنتی باکتریال برای جلوگیری از بوی بد عرق در بدن همراه می‌شوند. همچنین در ترکیبات خوشبو کننده‌های بدن ضد تعریق از ۲۰ تا ۳۰ درصد آلومینیوم جهت کاهش تعریق بدن استفاده می‌شود.

بادی میست در مقایسه با سایر محصولات خوشبو کننده سبک‌تر و ملایم‌تر است و باعث می‌شود بوی تند و قابل توجهی نداشته باشد، اما به دلیل غلظت کم زمان کمتری ماندگاری داشته باشد (حدود ۴ ساعت).

جهت خرید اسپری بدن هلنسا کلیک نمایید:

اسپری بدن هلنسا

 

انواع اسپری بدن (بادی میست)

اسپری‌های خوشبو کننده در دو نوع ضدعرق و خوشبوکننده (دئودورانت) در بازار موجود است که با توجه به نوع کاربرد و سلیقه میتوانید نوع خاصی از آن را انتخاب کنید. اسپری‌های خوشبوکننده بدن در کنار خرید عطر موجود هستند.

در ترکیبات اسپری ضدعرق ماده‌ای به نام آلومینیوم کلراید (زیرا پلاک‌های ژل موقتی در بخش‌های بالاتر سوراخ‌های عرق ایجاد می‌کنند) و آنتی باکتریال وجود دارد که علاوه برجلوگیری از تعریق، بر کاهش حجم باکتری‌های موجود در دانه‌های عرق نیز موثر است تا از بدبو شدن زیر بغل را بگیرد. اما خوشبوکننده بدن، فقط حاوی مواد خوشبوکننده است و تاثیری بر کاهش میزان تعریق یا باکتری موجود در آن ندارد. در این نوع اسپری به دلیل ترکیب بوی عرق با بوی اسپری، بعد چند ساعت بوی نامطلوبی ایجاد می‌شود.

توصیه ما برای انتخاب بین این دو نوع اسپری این است که برای افرادی که زیاد عرق نمی‌کنند استفاده از اسپری خوشبوکننده بدن کافی است اما اگر هم زیاد عرق می‌کنید و هم عرقتان بدبو است، باید از اسپری های ضدعرق antiperspirant حتما استفاده کنید.

ویژگی های اسپری خوشبو کننده بدن

کیفیت اسپری خوشبو کننده با توجه به موادی که در آن به کار رفته و در کنار رایحه آن بسیار حائز اهمیت است. نشانه کیفبت بالای یک اسپری عبارت است از:

  • داشتن ماندگاری بالا
  • پخش بو و خط بوی مناسب
  • استفاده از عصاره ی عطر قوی
  • طراحی بطری زیبا و شکیل

جهت خرید بادی اسپلش هلنسا کلیک نمایید:

بادی اسپلش هلنسا

نحوه صحیح استفاده از اسپری بدن

همانطور که از اسم اسپری بدن مشخص است؛ این اسپری برای استفاده بر روی بدن باید استفاده شود نه بر روی لباس‌ها و برای گرفتن نتیجه دلخواهتان آن را مستقیم روی پوست بدنتان اسپری کنید.

بهترین زمان استفاده از این محصول خوشبو کننده زمانی است که از حمام خارج شده اید و بدنتان کاملا خشک و تمیز است. چرا که منافذ پوست در اثر بخار آب باز شده و محصولات پوستی را بهتر جذب می‌کنند. این باعث می‌شود تا ماندگاری عطر بیشتر شود.

نکته دیگر اینکه قبل از استفاده اسپری را به خوبی تکان دهید تا مواد موجود در اسپری به خوبی ترکیب شوند. سپس با فاصله ۱۵ سانتی متری از ناحیه تمیز و خشک زیربغل نگه داشته، اسپری کنید و صبر کنید تا کاملا خشک شود و لباستان را بپوشید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.