دسته‌بندی نشده

بادی اسپلش چیست؟

بادی اسپلش چیست

یکی از تمایلات ذاتی انسان تمایل به داشتن پوست شاداب و بدنی خوشبو است.

 

به همین دلیل افرادی که این موضوع برایشان مهم تر است همیشه در تلاش برای پیدا کردن محصولات بهداشتی هستند که به این هدف برسند، بادی اسپلش قطعا انتخاب خوبی برای آن ها است.

 

بادی اسپلش یک محصول بهداشتی نسبتا جدید و دوکاره است که هم پوست را با طراوت و شاداب نگه میدارد و هم مثل عطر و ادکلن خوش بو کننده است اما بادی اسپلش نه عطر و ادکلن است و نه دئودورانت.

 

 

بادی اسپلش

بادی اسپلش

 

بادی اسپلش چیست

یک مایع خوشبوی رقیق است که از آب و الکل و عطرهای طبیعی ساخته شده است.

 

اگر مایل هستید که به جای لباس هایتان پوست بدن شما خوشبو شود از بادی اسپلش استفاده کنید چرا که بر خلاف عطر و ادکلن که به لباس زده میشوند بادی اسپلش مستقیما به پوست بدن زده میشود.

 

جالب است بدانید که بادی اسپلش میتواند موهای شمارا هم خوشبو کند فقط کافی است آن را به ساقه ی موهایتان اسپری کنید.اما بادی اسپلش به خاطر گاز کمتری که به نسبت اسپری های خوشبو کننده در ساختار خود دارند، بوی خوش بعد از استفاده از آن نسبت به اسپری خوشبو کننده کمتر است.

 

همانطور که گفتیم بادی اسپلش ها از آب و الکل و عطرهای طبیعی تشکیل شده اند اما شامل دو قسمت مهم دیگر نیز هستند :

 

۱- چربی و رطوبت که دو عنصر مهم برای پوست هستند و بعد از حمام و استفاده از صابون یا شامپو بدن از بین میروند اما بادی اسپلش قادر است این چربی و رطوبت را به پوست بازگرداند.

 

۲-  خوشبو کننده موجود در بادی اسپلش به منافذ پوست نفوذ میکند و باعث خوشبو ماندن بدن میشود..

 

 

تفاوت بادی اسپلش با اسپری بدن

تفاوت بادی اسپلش با اسپری بدن

 

تفاوت بادی اسپلش با عطر و ادکلن

عطری که در بادی اسپلش استفاده شده کمتر از عطر ادکلن است به عبارتی بادی اسپلش سبک تر از ادکلن است و همچنین معمولا رایحه ادکلن نسبت به بادی اسپلش ماندگاری بیشتری دارد که علت آن به عطر و اسانس های استفاده شده در ادکلن و بادی اسپلش برمیگردد.

 

ادکلن روی لباس مورد استفاده قرار میگرد در حالیکه بادی اسپلش برای خوشبو کردن پوست بدن استفاده میشود.

 

ادکلن از لحاظ قیمت گران تر است چون عملکرد خوشبو کنندگی آن از بادی اسپلش زیادتر است و همچنین کیفیت بو و پخش کنندکی بوی آن نیز بیشتر است اما بادی اسپلش که با قیمت کمتر ادکلن عرضه میشود این کاربردها را در سطح کمتری ارائه میدهد.

 

بادی اسپلش را چه زمانی و چگونه استفاده کنیم ؟

بهترین زمان استفاده از بادی اسپلش بعد از حمام کردن است چون بدن کمی رطوبت دارد. بلافاصله بعد از استحمام بادی اسپلش را روی پوست بدنتان اسپری کنید بدین ترتیب هم از بوی خوب بادی اسپلش لذت خواهید برد و هم از لطافت و شادابی و جوانی که به پوست بدنتان بخشیده است.

 

تفاوت بادی اسپلش با اسپری های بدن

بادی اسپلش در ساختار کمی شبیه اسپری های خوشبو کننده هستند اما در بادی اسپلش از گاز استفاده نشده به همین خاطر میزان بوی خوش آن ها بعد از استفاده در مقایسه با اسپری های خوشبو کننده کمتر است.

 

همچنین به خاطر گاز استفاده شده اسپری های خوشبو کننده موقع اسپری کردن مواد آن با قدرت و فشار بیشتری اسپری میشوند اما در بادی اسپلش به خاطر عدم وجود گاز این فشار اسپری برای بیرون راندن مواد کمتر است.

 

در اصل اسپری های بدن در دو نوع ضد تعریق و خوشبو کننده تولید و به بازار عرضه میشوند. اسپری های ضد تعریق از عناصری مثل آلومینیوم کلراید تشکیل شده اند که یک ترکیب ضد باکتری برای کاهش تعریق و کاهش حجم باکتری های سطح پوست است.

 

اما در اسپری های خوشبو کننده این خاصی وجود ندارد و صرفا خوشبو کننده هستند.

 

نکته ی مهم این است که بادی اسپلش هم ضد تعریق نیست و مانع عرق کردن و بوی بد آن نمیشود بدین ترتیب اگر مشکل عرق کردن نیز دارید باید همزمان از یک ضد عرق مثل رول، استیک یا کرم ضد تعرق بهره مند شوید.

 

 

بادی اسپلش را چگونه استفاده کنیم؟

بادی اسپلش را چگونه استفاده کنیم؟

 

مزایای استفاده از بادی اسپلش

استفاده از باذی اسپلش ها مزایای زیادی دارد. اگر هنوز نسبت به خرید بادی اسپلش اقدام نکرده اید و به دنبال رایحه های خنک و ملایم هستید.

خرید بادی اسپلش هلنسا را به شما پیشنهاد میکنم.

میتوانید انواع رایحه های مردانه و زنانه را با قیمت مناسب پیدا کنید.

 

۱- قیمت مناسب تری نسبت به ادکلن دارند

اکثر بادی اسپلش ها با رایحه های ادکلن ها تولید میشوند بدین ترتیب اگر به بوی ادکلنی علاقه دارید میتوانید به راحتی بادی اسپلش آن را تهیه کنید.

 

۲- بادی اسپلش باعث آلرژی و سردرد نمیشود

این مزیت بخاطر عدم وجود بعضی از مواد حساسیت زا درون ترکیبات بادی اسپلش ها است.

 

۳- بادی اسپلش مانع از خشکی پوست بدن خواهد شد

چون مقادیر زیادی آب در ترکیبات خود دارد که روی پوست قرار میگرند و تدریجا جذب آن شده و باعث حفظ رطوبت پوست میشود.

 

۴- بادی اسپلش خاصیت آبرسانی دارد

بادی اسپلش نوعی آب رسان پوست به حساب می آید همیشه هیدراته نگه داشتن پوست یک روش مفید برای حفظ سلامتی و شادابی آن است. بادی اسپلش ها آب مورد نیاز بدن را بعد از استحمام تامین میکنند.

 

۵- ایجاد خارش و حساسیت نمیکنند

چون اکثر موادی که در محصولات بهداشتی وجود دارند و باعث خارش و حساسیت میشوند در بادی اسپلش ها وجود ندارند. البته توجه داشته باشید قبل از استفاده از آن ها حتما تست حساسیت انجام دهید.

 

معایب استفاده از بادی اسپلش

۱- ممکن است ایجاد واکنش های پوستی کنند مثلا خارش، خشکی و سایر حساسیت های پوستی را موجب شوند. بنابر این لازم است حتما قبل استفاده آن را تست کنید.

 

۲- بادی اسپلش ها هم مثل سایر محصولات بهداشتی حاوی مواد شیمیایی هستند که ممکن است شما به آن حساسیت نشان دهید گرچه ترکیبات بادی اسپلش از لحاظ سازگاری با بدن انسان کاملا تست شده هستند.

 

۳- چون قطرات بادی اسپلش ذاتا کمی سنگین و چرب است ممکن است بعد از اسپری کردن آن متوجه این ذرات در هوا بشوید و نفس کشیدن طولانی در آن فضا برای تان سخت شود.

 

۴- لک روی لباس ایجاد میکنند که به علت غلظت آن هاست البته این مورد در زمانی اتفاق می افتند که بلافاصله بعد از اسپری بادی اسپلش لباس بپوشید.

 

 

معایب استفاده از بادی اسپلش

معایب استفاده از بادی اسپلش

 

بهترین روتین پوستی با بادی اسپلش چیست؟

 • اول حمام کنید چون بیشتر مواد بهداشتی بیشترین تاثیر خود را روی پوست تمیز میگذارند.

 

 • پس ابتدا حمام کنید و بدنتان را با استفاده از شوینده ی مناسب تمیز کنید. این گونه منافذ بسته ی پوست باز میشود و پوست امکان جذب بهتری برای آب و عطر بادی اسپلش دارد.

 

 • بعد از استحمام بدن را کمی خشک کنید طوری که کمی رطوبت داشته باشد زیرا بهترین اثر بادی اسپلش روی پوست کمی مرطوب است که باعث ماندگاری عطر آن شود.

 

 • بعد از خشک کردن نسبی بدن لوسیون حمام همیشگی تان را استفاده کنید چون از بادی اسپلش استفاده میکنید میتوانید از لوسیون بی عطر استفاده کنید.

 

 • بعد از جذب لوسیون توسط پوست، بادی اسپلش را روی پوست اسپری کنید. می توانید برای بیشتر پخش شدن رایحه بادی اسپلش آن را روی نقاط نبض دار بدن استفاده کنید مثل مچ دست، داخل آرنج، جلوی گردن، پشت زانو و … .

 

 • بعد از اسپری بادی اسپلش روی پوستتان اجازه دهید پوست کاملا خشک شود و بعد لباس بپوشید که رد آن روی لباس نیفتد.

 

 • میتوانید بعد از بدن کمی از بادی اسپلش را به ساقه ی موهایتان اسپری کنید بدین ترتیب هم موهای خود را آبرسانی کرده اید هم خوشبو شده اند.

 

 • اگر دوست دارید کمی از عطر بادی اسپلش روی لباستان بنشیند کمی از آن را در هوا اسپری کنید و سپس از آنجا رد شوید تا رایحه ی آن روی لباستان بنشیند.

 

 

اما یک پیشنهاد جذاب به خانم های خوش سلیقه استفاده از بادی اسپلش زنانه است.

چرا که تن آنها بوی گل بابونه و زنبق میگیرد و یک حس و بوی به یاد ماندنی از خود در آغوش کسی که دوستشان دارد به جا میگذارند.

 

 

 

محدودیت ها و ممنوعیت های بادی اسپلش ها

مادرانی که نوزاد شیرخوار دارند بهتر است روی پوست شان بادی اسپلش اسپری نکنند چون امکان حساسیت نوزاد به آن وجود دارد. برای کودکان زیر ۶ سال نیز نباید از بادی اسپلش استفاده کرد زیرا امکان واکنش پوستی وجود دارد.

 

افرادی که بیماری های پوستی مثل اگزما یا پسوریازیس دارند نیز بهتر است قبل استفاده از بادی اسپلش با پزشک خود مشورت کنند.

 

افرادی که بیماری های تنفسی یا آسم و آلرژی دارند هم بهتر است از هرگونه محصول آرایشی و بهداشتی معطر اجتناب کنند که موجب بدتر شدن شرایط بیماری شان نشود.

 

در نظر داشته باشید به علت اشتعال زا بودن ترکیبات بادی اسپلش آن ها را در محیط گرم یا نزدیک آتش نگه داری نکنید که موجب حادثه نشود.

 

همچنین از دسترس کودکان نیز دور نگه دارید چون استفاده نادرست آن در دهان یا دهان کودکان باعث به خطر افتادن سلامتی شان میشود.

 

همچنین اگر خودتان بعد از استفاده بار اول دچار حساسیت های پوستی مثل خارش، قرمزی، تاول یا کهیر شدید سریع استفاده از محصول را قطع کنید و به پزشک مراجعه کنید.

 

بوی بادی اسپلش ها حدودا ۴۵ دقیقه تا یکساعت ماندگار اند اگر ماندگاری طولانی تری مد نظرتان است باید هر ۱ ساعت یکبار آن را تمدید کنید.

 

 

خرید بادی اسپلش

خرید بادی اسپلش

 

 

بهترین بادی اسپلش ها را از کجا بخریم؟

بادی اسپلش ها در انواع و برندهای مختلف در بازار موجودند.

 

مارک های خارجی و داخلی آن برای خرید در دسترس هستند. شما میتوانید بر حسب نیاز خود بر اساس قیمت و رایحه ی مد نظرتان، یک بادی اسپلش خوب خریداری کنید.

 

میتوانید این محصول را از فروشگاه های اینترنتی به راحتی خریداری کنید مثلا فروشگاه هلنسا در این مورد انتخاب بسیار خوبی است که انواع بادی اسپلش های زنانه و مردانه را عرضه نموده است.

 

یک بادی اسپلش مردانه با رایحه لیمو، ترنج و هل میتواند هدیه جذابی باشد تا عزیزتان را خوشحال کنید. اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که از عطر هدیه دادن به یکدیگر خودداری میکنید پس باید مقاله چرا عطر جدایی میاره را مطالعه کنید.

 

 

 

 

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “بادی اسپلش چیست؟

 1. مدیریت هلنسا گفت:

  سلام آیناز جان
  ممنونم که نظرتون رو با دوستاتون به اشتراک گذاشتین
  بادی اسپلش هامر و آکوا از پر فروش ترین بادی اسپلش های ما هستن 🙂

 2. زهره جان گفت:

  کامل ترین و جامع ترین مقاله ای که در مورد بادی اسپلش چیست بود رو خوندم خیلی خوب و دقیق توضیح داده بودین
  موفق باشین

  1. مدیریت هلنسا گفت:

   ممنون از توجهتون زهره جان
   خیلی خوشحالیم که تلاش ما برای بهبود مقالات باعث رضایت شما شده

 3. helma_87 گفت:

  الان بهترین بادی اسپلش موجود در بازار چیه؟

  1. مدیریت هلنسا گفت:

   بهترین بادی اسپلش رو نمیشه به طور کلی نظر داد
   رایحه های متنوعی وجود داره چون سلیقه های متنوعی هم وجود داره
   اما معروف ترین بادی اسپلش موجود در بازار بادی اسپلش ویکتوریا سکرت است که رایحه ملایم و شیرینی داره.
   برای آقایون هم بادی اسپلش آکوا طبع خنک و ملایمی داره و پر فروش بوده

 4. مژگان Ah گفت:

  ببخشید من یه بار خرید بادی اسپلش داشتم بعد نتونستم استفاده کنم و گمش کرده بودم، الان نزدیک به یک سال گذشته و تازه پیداش کردم به نظرتون هنوزم قابل استفاده ست؟ خراب نشده؟

  1. مدیریت هلنسا گفت:

   سلام مژگان عزیز تاریخ انقضا عطرها معمولاً یک سال یا نهایت دو سال است.
   پیشنهاد من اینه که بادی اسپلش رو روی پوست بدنتون برای یک بار اسپری کنید اگر واکنش نشون نداد میتونید ازش استفاده کنید
   اما اگر شروع به خارش و سوزش کرد باید از خیرش بگذرین و دیگه قابل استفاده نیست براتون

 5. ra3oul گفت:

  چه جالب، یعنی طرز استفاده از بادی اسپلش هم مثل مام میمونه؟ بعد از حمام باید بزنیم؟
  من فکر کردم باید روی لباس و یا بدن قبل از اینکه بخوایم بریم بیرون بزنیم.

  1. مدیریت هلنسا گفت:

   سلام رسول جان
   بله
   بعد از حمام چون بدن تمیز و خشک هست استفاده از بادی اسپلش توصیه میشه تا تأثیر بیشتری بذاره

 6. شکیبا گفت:

  من یه سری بادی اسپلش ویکتوریا سکرت از یه برند غیر معتبر خریدم بعد از یه مدت زیر بغلم شروع کرد به پوست پوسته شدن و زخم شدن. بعد یکی از دوستام شما رو بهم معرفی کرد الان نزدیک به یک ساله دارم از بادی اسپلش هلنسا استفاده میکنم و خیلی رایحه هاش مخصوصن ویکتوریا سکرت رو دوس دارم. دوتا رایحه های دیگه ش رو هم استفاده کردم که خوب بودن و ماندگاری حدودن ۲ ساعته داره.
  با این قیمت بهترین کیفیت رو داره

  1. مدیریت هلنسا گفت:

   سلام شکیبا جان
   ممنونم که تجربه تون رو با ما به اشتراک گذاشتین.
   متأسفانه گاهی برای اینکه هزینه کمتری کنیم باعث میشیم به خودمون آسیب بزنیم.
   برندهای معتبر از مواد درستی استفاده میکنن که به سلامت بقیه آسیبی نرسونه

 7. سحر گفت:

  میشه یه بادی اسپلشی رو معرفی کنید که یه رایحه خنک و خوشبویی رو داشته باشه؟
  نمیخام اصلن شیرین باشه

  1. مدیریت هلنسا گفت:

   سلام سحر جان
   من به شما دو تا از بادی اسپلش های خنکمون رو معرفی میکنم که بسیار هم پر فروش بودن
   بادی اسپلش آکوا استنشیال بلو و بادی اسپلش زنانه آکوا کیس

 8. علیرضا احمدیان گفت:

  من ادکلن بلک افغان هلنسا رو خریدم واقعن محشر بووود. قشنگ تا هشت ساعت ماندگاری داره روی لباس. کسایی که عطر تند و تلخ میخان به نظرم برای آقایان بلک افغان خیلی بوی شیطون و وحشی ای داره. پیشنهاد میکنم همه آقایان از بلک افغان داشته باشن برای وقتی که عشقشون رو بغل میکنن و دلشون میخاد اون به یادشون بمونه خیلی خوبه. چون بوی عطرش روی لباس طرف میمونه

  1. مدیریت هلنسا گفت:

   سلام علیرضا عزیز
   ممنون از نظر زیباتون.
   بله پرفیوم بلک افغان بسیار شناخته شده و مورد پسند آقایان هست.
   خبر خوب اینکه ادکلن ۳۰ میل و بادی اسپلش بلک افغان ۲۰۰ میل هم موجود شده😍
   موفق و پیروز باشید🌸

 9. محدثه صفدریان گفت:

  پس میشه بادی اسپلش رو روی مو هم استفاده کرد؟؟

  1. مدیریت هلنسا گفت:

   سلام محدثه عزیز
   بله میتونید بادی اسپلش رو به ساقه موهاتونم اسپری کنید.
   اما دقت کنید که این روش رو برای روتین موهاتون استفاده نکنید، چرا که موادی که در بادی اسپلش بدن موجوده سازگاری کامل با اسپری های مو رو نداره
   و ممکنه باعث شکنندگی ساقه موهاتون بشه.
   سعی کنید این کار رو به صورت دائمی انجام ندید.
   موفق و پیروز باشید🌸

 10. نازلی گفت:

  ماندگاری بو بادی اسپلش ها خوبه ها ولی کاش بیشتر بود.

  1. مدیریت هلنسا گفت:

   سلام نازلی عزیز
   ساختار بادی اسپلش به این صورته که میزان الکل کمتری داخلش هست
   چرا که با بدن ارتباط مستقیم داره و به همین خاطر آسیبی به پوست بدن وارد نکنه
   برای همین ماندگاری کمتری داره. اگر دوست دارید ماندگاریش بیشتر باشه باید هر دو ساعت یکبار بادی اسپلش رو تمدید کنید.
   موفق و پیروز باشید🌸

 11. علی راشد گفت:

  فرق بادی اسپلش با عطر و ادکن چیه؟؟

  1. مدیریت هلنسا گفت:

   سلام علی عزیز.
   داخل مقاله به صورت کامل توضیح دادیم که فرق بادی اسپلش با عطر و ادکلن چیه؟
   در واقع بادی اسپلش سبک تر از ادکلن هست
   موفق و پیروز باشید🌸

 12. مریم گفت:

  بادی اسپلش زنانه با مردانه فرقی داره؟

  1. مدیریت هلنسا گفت:

   سلام مریم عزیز
   بله بادی اسپلش های زنانه و بادی اسپلش های مردانه باهم از نظر رایحه ای تفاوت دارن
   موفق و پیروز باشید🌸

 13. سلیمانی گفت:

  چقدر خوب گفتین . من به دئودورانت ها حساسیت دارم و اصلا به نظرم مناسب نیستن. هیچ ماندگاری بویی ندارن. اما تازگی از بادی اسپلش استفاده میکنم. خیلی خوب بوده ماندگاری بوش تقریبا تا سه ساعت هست و بعد از حمام که میزنم بدنم واقعا خوش بو میشه

  1. مدیریت هلنسا گفت:

   سلام دوست عزیز
   بادی اسپلش ها نسل جدیدی از اسپری های بدن و دئودورانت ها هستند که اتفاقاً مردم روی خوش زیادی به آن نشان داده اند.
   خوشحالیم که بادی اسپلش تولید شد و شما آسوده خاطر شدین
   موفق و پیروز باشید🌸

 14. رها گفت:

  سلام بادی اسپلش F2 موجوده؟ قیمتش رو میگین؟

  1. مدیریت هلنسا گفت:

   سلام رها عزیز
   بله بادی اسپلش F2 رایحه های متفاوتش موجوده قیمت آن ها هم متفاوته. به صفحه خرید بادی اسپلش مراجعه کنید.
   موفق و پیروز باشید🌸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.