وبلاگ

معروف ترین موزه های عطر در جهان را بشناسید

معروف-ترین-موزه-های-عطر-در-جهان-را-بشناسید

تقریبا همه عاشق سفر هستند. با این حال، انواع مختلفی از مسافرت وجود دارد. برخی از مردم ترجیح می‌دهند ساعت‌های زیادی را  صرف کنند تا به طبیعتی بکر برسند. سایر مسافران بازدید از مکان های تاریخی، عکس گرفتن از شاهکارهای معماری و آشنایی با فرهنگ های مختلف را ترجیح می دهند.

برای همه مسافرانی که عاشق عطر هستند به جای استراحت در ساحل، کاوش را در سفر ترجیح می دهند، مجموعه نسبتا جالبی به نام «معروف ترین موزه های عطر در سراسر جهان» داریم. که می توان از آن لذت برد. عطرسازی به معنای واقعی کلمه، یکی از مهمترین پدیده های اجتماعی از زمان های قدیم و در تمام تمدن ها، صرف نظر از زمینه های اجتماعی، سیاسی و مذهبی بوده است.

۱- موزه بین المللی عطر گراس، فرانسه

موزه-بین-المللی-عطر-فرانسه،-گراس

وقتی درباره موزه‌های عطر صحبت می‌کنیم، نمی‌توانیم با چیز دیگری شروع کنیم جز مهد عطر، گراس، و مشهورترین موزه آن، به نام «Musée International de la Parfumerie» یا موزه بین‌المللی عطر. بدیهی است که چنین موزه ای فقط در فرانسه یافت می شود، جایی که عطرسازی معاصر به لطف فرانسوا کوتی متولد شد و کوکو شانل مد را برای عطرهای غنی از آلدهید راه اندازی کرد.

این موزه یک جشن واقعی برای حس بویایی است، همچنین شما را با تصاویر عطر، مصنوعات، وتاریخ و فرهنگ غنی عطر ، مجذوب خود خواهد کرد. در سال ۱۹۱۸ بود که فرانسوا کارنو اولین موزه خصوصی را در گراس افتتاح کرد. موزه بین‌المللی عطر با تقریباً صد سال سابقه، دارای چندین بخش نمادین است که شامل ، غرفه ورودی عطرسازی باستانی Hugues-Aîne (ساخته شده در قرن نوزدهم)، ساختمان سابق Pélissier، و همچنین باغ‌های زیبا و مسطح و تراس هایی با مناظر خیره کننده میشود.  گراس در طول دهه ها توانسته است برتری تولیدات مواد خام طبیعی خود را که توسط فرآیندهای مبتکرانه به طور مداوم تکمیل شده و توسط تاسیسات صنعتی قدرتمند استفاده می شود، حفظ کند و همچنان به حفظ آن ادامه دهد. گراس می خواست اولین کسی باشد که موزه بین المللی عطر را ایجاد می کند. ایجاد این موزه بین المللی عطر در گراس بسیار فراتر از یک فرصت ظاهری است و ارزش نمادینی دارد.

بیشتر بخوانید: با انواع عطر آشنا شوید + ۷ نوع رایحه اصلی عطر

۲- موزه عطر Musee du Parfum  پاریس، فرانسه

موزه عطر Musee du Parfum یک عمارت چشمگیر از قرن نوزدهم را اشغال می کند که با معماری و دکوراسیون شگفت انگیزش نفس شما را میگیرد. این موزه که در سال ۱۹۸۳ افتتاح شد، و بلیط شما برای سفر به گذشته در دنیای عطرسازی است و تصاویر قدرتمندی از تاریخچه عطر تا ۳۰۰۰ سال پیش در ذهن شما ایجاد می کند. مجموعه گسترده ای از نمایشگاه های معطر، عصاره های عطر و بطری های عطر را در خود جای داده است. همچنین اگر می خواهید شاهد حضور صنعتگرانی باشید که جادوی عطر خود را درست جلوی چشمان شما خلق می کنند، این همان جاییست که باید به آنجا بروید.

۳- موزه عطر Farina-House  کلن، آلمان

موزه-عطر-Farina-House-کلن،-آلمان

موزه عطر Farina-House در کلن آلمان بیش از ۳ قرن تاریخ عطر، مرتبط با سلسله عطر معروف Farina را برای شما آشکار می کند. به جز مجموعه چشمگیر اشیاء هنری، نقاشی‌ها و ویترین‌هایی با لیوان‌ها و قمقمه‌ها از دوران باستان تا دوران مدرن، این موزه به بازدیدکنندگان خود این فرصت را می‌دهد تا نگاهی دزدکی به «محفظه اسانس‌ها» بیندازند. اتاق اسانس ها یک اتاق موزه ویژه است که در آن شما این امتیاز را خواهید داشت که به پشت پرده های عطرسازی نگاهی بیندازید و حتی برخی از اسانس هایی را که در هنر عطرسازی به کار می رود استشمام کنید!

۴- موزه عطر Museo Del Perfum بارسلونا، اسپانیا

موزه-عطر-Museo-Del-Perfum-بارسلونا،-اسپانیا

موزه دل پرفیوم که در قلب یکی از قطب های فرهنگی اصلی اروپا، بارسلونا قرار دارد، در دهه ۱۹۶۰ افتتاح شد. مجموعه ای غیرمعمول از بیش از ۵۰۰۰ نوع از دنیای عطرها را در خود جای داده است که آن را برای همه دوستداران عطر مکانی شگفت انگیز میکند. در آنجا تنوع زیادی از بطری‌های عطر، جعبه‌های پودر و ظروف مختلف عطر با منشأ مصری، اتروسکی، یونانی و رومی را خواهید دید.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.