وبلاگ

همه چیز درباره تفاوت عطر تلخ و شیرین

همه-چیز-درباره-تفاوت-عطر-تلخ-و-شیرین

دنیای عطر، رمز و رازهای پیچیده ای را پنهان می کند و در پس همه این رمز و رازها، رایحه های آنها به مشام ما می رسد. همه عطرهای مختلف ترکیبی هنری از نت های مختلف هستند که به صورت علمی مطابق با ذائقه و خلاقیت عطرساز ترکیب شده اند.

در دنیای عطر و صنعت عطرسازی اصطلاحات زیادی وجود دارد. یکی از این اصطلاحات ساختار بویایی است. هر عطری بوی خاص خود را دارد. البته یک عطر می تواند ترکیبی از چند عطر همزمان یا بیشتر باشد.

رایج ترین و شناخته شده ترین طعم های عطر در دنیای عطرسازی عطر تلخ و شیرین است. در این مقاله به تفاوت عطر تلخ و شیرین می پردازیم و جذاب ترین ویژگی های هر کدام را به شما می گوییم.

نت در عطر چیست ؟ و چه نقشی در رایحه ها دارد؟

تا به حال به این فکر کرده اید که نت در عطر چیست؟ تفاوت بین نت اولیه، نت میانی و نت عطر پایه چیست؟

درک اینکه نت‌های عطر چه هستند، به شما کمک می‌کند تشخیص دهید کدام رایحه برای شما مناسب است، و با ترجیحات و شخصیت شما مطابقت دارد. علاوه بر این، در انتخاب یک عطر جدید  احساس آگاهی و راحتی بیشتری خواهید داشت.

بیایید از اصول اولیه شروع کنیم. یک عطر دارای سه نوع نت است، نت اولیه، نت میانی و نت پایه.   نت اولیه یا بالایی ، اولین رایحه ای است که در اولین استفاده از عطر تجربه می کنید. نت های بالایی را میتوان به مرکبات، تابستانی، چوبی، تند، یا گل اشاره کرد.

سپس، نت‌های میانی ، که می‌توان آن‌ها را نت‌های قلبی نیز نامید، حاصل رایحه‌ای هستند که نت اولیه کمی محو شد.   این رایحه ای که تجربه می کنید از نت های میانی عطر تشکیل شده است.

در نهایت، نت پایه را دریافت می‌کنید ، رایحه‌ای که وقتی عطر روی پوست می‌نشیند و تا دمای بدن شما گرم می‌شود، خود را نشان می‌دهد.   ممکن است کمی طول بکشد تا این اتفاق بیفتد.  بنابراین رایحه واقعی عطر ترکیبی از نت های میانی و نت های پایه خواهد بود.

اکنون می دانید وقتی که نت های پایه، نت های اولیه و نت های میانی یک رایحه را ذکر می کنیم به چه معناست و امیدواریم که در انتخاب یک رایحه جدید به شما کمک کند. توجه داشته باشید، قبل از تصمیم گیری سریع در مورد رایحه ها، صبور باشید و بگذارید کمی زمان (و بینی شما) آن رایحه را ثبت کند.

رایحه ی تلخ

امروزه یکی از محبوب ترین طعم ها در دسته طعم تلخ است. این عطر بسیار جذاب و دلپذیر می تواند حاوی نت هایی از چوب سوخته، قهوه، نعناع، میخک، دارچین و غیره باشد. در واقع این عطرها در نسبت های خاصی با هم ترکیب می شوند تا عطری منحصر به فرد ایجاد کنند.

تلخی معمولا از گیاهان، ادویه ها و ریشه های خاصی به دست می آید. این عطر سنگین است و بیشتر برای مجالس رسمی و مردانه استفاده می شود. البته رایحه ی تلخ فقط مختص آقایان نیست. رایحه های زنانه نیز وجود دارند که امروزه می توانند بسیار جذاب و جالب باشند. به یاد داشته باشید که طعم تلخ آن قوی است، بنابراین بهتر است در زمستان و پاییز از آن استفاده کنید. با این حال، اگر رایحه ی تلخ را دوست دارید، می توانید از آن به عنوان نماد فصلی استفاده کنید. برای طعمی که مخلوطی از تلخ و تند است توصیه می شود.

  • یک نمونه عطر تلخ مردانه

 

ادکلن اسپرت استارت پوینت برند هلنسا ۱۰۰ میل – Start point

 

ادکلن-اسپرت-استارت-پوینت-برند-هلنسا-۱۰۰-میل-–-Start-point

 

رایحه ی شیرین

رایحه های شیرین از موادی تهیه می شوند که شیرین هستند. در واقع این عطر از اسانس های ملایم زیادی استفاده می کند. اگر می خواهید با اطرافیان خود صمیمی تر باشید،. می توانید از ادکلن هایی با رایحه شیرین استفاده کنید. این عطر بر خلاف رایحه ی تلخ که بیشتر مناسب مجالس رسمی است ، برای مجالس صمیمی و دوستانه و … استفاده می شود پس اگر با هم رابطه صمیمی دارید انتخاب خوبی است زیرا این عطر باعث آرامش شما و اطرافیانتان می شود.

عطرهای میوه ای و شیرین برای افراد شاد مناسب هستند. آنها با شخصیت خود نگاه می کنند و این می تواند توسط افراد دیگر درک شود. رایحه شیرین آن روح را شاد می کند.

رایحه های شیرین فقط مخصوص عطرهای زنانه نیستند. برعکس، عطرهای مردانه دارای این رایحه عطرهایی از برندهای معروف بازار هستند که نماینده مردانی جذاب، خونگرم، شاد هستند.

برای مثال یکی از طعم های آب نبات کاراملی است. چوب نمونه دیگری از طعم شیرین است که اغلب در عطرهای کلاسیک استفاده می شود. گل ها همچنین برای عطرهای زنانه و کسانی که به رایحه ای آرام بخش نیاز دارند مناسب تر هستند.

 

ادکلن-زنانه-پروفشنال-برند-هلنسا-۱۰۰-میل-–-Professional

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.