وبلاگ

چرا بوی عطر باعث سردرد می شود؟

چرا بوی عطر باعث سردرد میشود

 

هر روزه و در موقعیت های مختلف، بینی هرکدام از ما رایحه های مختلفی را دریافت می کند. بینی هر انسان از تعداد زیادی گیرنده ی قوی بویایی تشکیل شده است که هرکدام با دریافت هر بویی آن را به مغز هدایت کرده تا مغز ان را بررسی و عکس العمل مناسب برای انسان ارسال کند.

یکی از عناصری که بویایی را تا حد زیادی درگیر می کند، عطر ها هستند. عطر ها در انواع رایحه ها ترکیب و درست می شوند و هر شخص با توجه به سلیقه ی خود، بوی عطر ممناسب خود را بر می گزیند.

اما مشکلی که درباره ی عطر ها وجود دارد این است که بعضی افراد در هنگام استشمام بوی عطر و یا هنگام خرید عطر و ادکلن دچار سردرد می شوند. این یکی از مشکلاتی است تولید کنندگان عطر بع دنبال حل آن هستند تا بوی عطر کسی دیگران را اذیت نکرده و برای همه ی افراد لذت بخش باشد.

اما مسئله ای که در ادامه به پاسخ آن می پردازیم این است که چرا بوی عطر باعث سردرد می شود؟ برای بهتر شدن این مشکل باید چه اقداماتی را انجام دهیم؟ ملایم ترین رایحه ها کدام اند؟

در ادامه به پاسخ این سوالات خواهیم پرداخت.

 

چرا از بوی عطر ها سردرد می گیریم؟

سوالی که برای خیلی از افراد ممکن است پیش بیاید این است که چرا بعضی افراد با بوییدن عطر ها حتی اگر بسیار ملایم باشند، دچار سردرد می شوند؟

دلیل این سردرد چیست؟

دلیل علمی که می توان برای سردرد های ناشی از عطر بیان نمود، حساسیت و آلرژی به مواد شیمیایی موجود در عطرهاست.

علت سردرد با بوی عطر بر اثر بوییدن رایحه یک عطر خاص به وجود می‌آید و بسیار نادر است که هر فرد به تمام رایحه ها حساسیت داشته باشد. سردرد ناشی از رایحه ی ادکلن به دو مورد شامل میگرن و سینوزیت باز می ‌گردد. خوش بختانه سینوزیت قابل کنترل تر است و شدت کم تری دارد، اما درمان سردرد ناشی از بوی عطرها به دلیل میگرن، کمی پیچیده‌ تر و دشوارتر می باشد و با درمان سردرد سینوزیتی ناشی از بوی عطر تفاوت دارد.

 

دلایل سردرد پس از بو کردن عطر چه می تواند باشد؟

دلایل سردرد پس از بو کردن عطر چه می تواند باشد؟

دلایل سردرد پس از بو کردن عطر چه می تواند باشد؟

خرید ادکلن زنانه زن شسیدو

 

 

سردرد های ناشی از استشمام عطر به دلایل مختلفی می تواند باشد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

 

 • آلرژی به عناصر سازنده ی عطر ها

عمده ترین دلیلی که می توان برای سردرد هنگام استشمام عطر بیان کرد، آلرژی و حساسیت به بوی عطر هه می باشد. سردرد ناشی از استشمام عطر و ادکلن نیز به همین دلیل می باشد. اما عناصر سازنده ی عطر ها عموما باعث سردرد شده و تعدد این عناصر سازنده در عطر ها چیزی حدود ۱۴ ماده می باشد!

اگر شما بیماری خاصی نداشته باشید علائم سردرد در مدت زمان کمی باید از بین می رود. حساسیت ‌ها عموما چند ساعت بیش تر ماندگار نیستند و شما می توانید با خوردن قرص های ضد حساسیت آن را کنترل و برطرف کنید!

 

 • عطر های غلیظ، عامل ایجاد سردرد

یکی دیگر از دلایلی که باعث سردرد در افراد زیادی می شود، استشمام عطر های غلیظ می باشد. در هنگام خرید ادکلن و خرید عطر باید به این نکته دقت کنید که بوی عطر های غلیظ باعث سردرد شما می شوند و ممکن است در ابتدا باعث این امر نشوند اما احتمال زیادی دارد که پس از کمی استفاده بدن شما واکنش داده و دچار سردرد شوید.

از ادکلن هایی که عطر ملایمی دارند و شما می توانید هنگام خرید ادکلن و خرید عطر آن ها را انتخاب کنید می توان به ادکلن زنانه پروفشنال برند هلنسا ۱۰۰ میل و ادکلن مردانه لایت فایر برند هلنسا در سایز ۱۰۰ میل اشاره نمود.

 

 • میگرن

میگرن یک بیماری شایع است که فرد با سردردهای نسبتا شدید مواجه می شود. معمولا افرادی که با بیماری میگرن دست و پنجه نرم می کنند، وقتی در معرض مواد شیمیایی معطر قوی قرار می گیرند به سرعت دچار سردردهای میگرنی می شوند. بنابر این افراد دارای میگرن باید تا حدی ممکن از مواد شیمیایی و معطر قوی فاصله بگیرند

 

 • عطر و ادکلن بی کیفیت

اگر از عطر و ادکلن برند استفاده کنید برای سلامت بدن شما مفید تر است. عطر و ادکلن برند از مواد باکیفیت استفاده کرده است و به همین دلیل از موادی که محرک سردرد هستند کم تر استفاده شده است.

با توجه به این که در این عطرها از مواد شیمیایی استفاده می شود و هیچ نظارت و آزمایشی بر روی آن‌ها صورت نمی گیرد، به همین دلیل استفاده از عطرهای تقلبی می توانند عامل وجود سردرد باشد.

 

علائم آلرژی به عطر و ادکلن کدام است؟

به طور کل علائم الرژی به عطر و ادکلن به شرح زیر می باشد:

 • سردرد
 • نفس تنگی
 • خس خس
 • سوختن چشم
 • قرمزی چشم
 • آبریزش بینی
 • سرفه
 • گرفتن صدا
 • سرگیجه
 • در صورت تماس با پوست بعضی از عطر ها ایجاد آلرژی می کنند.
 • حالت تهوع
 • خارش در گلو، بینی و سینه

در صورت مکرر بودن این علائم از عطر تا حد امکان دوری کنید و یا عطر خود را تعویض کنید و به پزشک مراجعه نمایید.

برای خرید انواع عطر در انواع رایحه ها می توانید به سایت هلنسا مراجعه نمایید.

 

درمان سردرد و آلرژی نسبت به عطر و ادکلن

درمان سردرد و آلرژی نسبت به عطر و ادکلن

درمان سردرد و آلرژی نسبت به عطر و ادکلن

 

خرید ادکلن مردانه پگاسوس

 

 

برای درمان و از بین بردن سردرد و آلرژی هنگام استفاده از عطر و ادکلن اقدامات مختلفی وجود دارد. در ادامه به اقداماتی که می توان انجام  داد، اشاره خواهیم کرد.

 

 • مجاری تنفسی خود را شستشو دهید.

یکی از اصلی ترین کار هایی که باید در مواجهه با سردرد ناشی از بوی عطر انجام داد، شستشوی مجاری تنفسی است. اگر سردرد شما ناشی از حساسیت و سینوزیت باشد، به راحتی و با شستشوی مجاری تنفسی می توانید آن را از بین ببرید، اما اگر مربوط به میگرن باشد این امکان وجود ندارد!

 

 • حمام بروید.

آثار عطر را از روی بدن خود به وسیله ی حمام  رفتن و دوش گرفتن پاک کنید!

اگر آن را بر روی لباستان اسپری نموده اید، لباس خود را عوض کنید. یا اگر بر روی پوست بدنتان اسپری کرده اید حتما دوش بگیرید. دوش گرفتن به خصوص با آب گرم نه تنها اثر عطر بر روی بدن شما را کاهش می دهد بلکه به تسکین سردرد نیز کمک می کند.

 

 • بوهای دیگر را استشمام کنید.

از رایحه های تند و قوی دیگر پرهیز کنید. هم چنین از استشمام هر نوع عطر دیگر نیز خودداری کنید.

از رایحه هایی نظیر قهوه بهره بگیرید. قهوه سریعا بوی عطر را خنثی می کند و سردرد را نیز تسکین می دهد.

 

 • برای جلوگیری از بروز آلرژی، بهتر است تا  جایی که ممکن است از عطرو ادکلن ‌هایی که نسبت به آن‌ ها حساسیت دارید، پرهیز کنید. هم چنین اگر به استفاده از عطرها علاقمند هستید، بهتر است از عطرهای سبکی استفاده کنید که دارای مواد معطر ملایمی هستند.

 

 • اگر پوست شما به عطر و ادکلنی واکنش داد محل را سریعا با آب بشویید. سپس با مرطوب کننده هایی که رایحه ی معطر ندارند محل آسیب ددیده را چرب کنید. برای جلوگیری از این اتفاق قبل از خرید عطر، ان را روی بدن خود تست کنید تا به آن حساسیت نداشته باشید.

 

 • می توانید برای یافتن رایحه ای که به آن حساسیت ندارید و سردرد نمی شوید از طب سنتی استفاده کنید. طب سنتی با توجه به طبع شما کمک می کند تا عطر مناسب خود را تهیه کنید.

 

نتیجه گیری چرا بوی عطر باعث سردرد میشود؟

در پایان خوب است بدانید که به طور استفاده ی مکرر از عطر ممکن است باعث بروز حساسیت و سردرد در شما بشوند بنابراین عطر را به میزان مناسب استفاده کنید. از عطر های تند وتیز دوری کنید زیرا این عطر ها محرک اعصاب شما می باشند.

از هرید عطر های تقلبی دوری کنید زیرا مواد به کار رفته در آن ها غیر اصل و غیر بهداشتی می باشند. برای خرید عطر و خرید ادکلن اصل با کیفیت بالا و قیمت مناسب می توانید به سایت هلنسا مراجعه نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.