وبلاگ

نگاهی به تاریخچه عطر کرید

نگاهی-به-تاریخچه-عطر-کرید

عطر کرید بدون شک یکی از جذاب ترین عطر های موجود در بازار است که در سال ۱۷۶۰ در لندن تأسیس شد و نسل به نسل توسط همان خانواده اداره می شود. عطر کرید ( PERFUME CREED) یکی از برندهای معروف و اصیل و البته گران قیمت در زمینه عطر است. در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به تاریخچه این برند معروف.

خالق عطر کرید چه کسی بود؟

جیمز هنری کرید به عنوان اولین بنیانگذار ادکلن کرید شناخته می شود. Creed در سال ۱۷۶۰ در مرکز لندن با فروشگاهی به نام House Creed یا Creed House شروع به کار کرد.

ظاهراً جیمز هنری کرید ( خانه کرید House of Creed) را در لندن به عنوان یک مؤسسه خیاطی تأسیس کرد. او ادعا می کند که در اواسط قرن نوزدهم به عنوان خیاط مخصوص، کنت اورسای، ملکه ویکتوریا، و امپراطور اوژنی با نام شرکت Creed & Cumberland حکم سلطنتی دریافت کرده ،  و به این صورت به شهرت رسیده است.

House of Creed در ابتدا عطرسازان انحصاری بودند که تا حد زیادی توسط همه، به جز مشهورترین آنها ناشناخته باقی ماندند. آنها امروزه جایگاهی پیدا کرده اند که برای همه، از سران کشورها گرفته تا ستاره های سینما، عطر ارائه می دهدند.

سرآغاز عطر کرید

اولین عطر Olivier Creed با نام خود، یک ادکلن سنتی بود. تاریخ انتشار آن مشخص نیست، اگرچه بطری های آن هنوز در گردش هستند.

در فوریه ۲۰۲۰، گروه سهام خصوصی BlackRock اعلام کرد که سهامدار عمده Creed خواهد شد.

گفته می‌شود که داستان کرید زمانی آغاز شد که پادشاه جورج سوم از بنیانگذار جیمز کرید خواست تا عطری برای او تولید کند. این منجر به افتتاح خانه کرید در لندن شد و کمی بعد ملکه ویکتوریا ، کرید را به عنوان تامین کننده رسمی عطر خود به کار گرفت. هر آنچه ملکه ویکتوریا در جیمز کرید دید، بقیه اعضای سلطنتی در سراسر اروپا نیز آن را دیدند.

ناپلئون سوم، امپراطور اوژنی فرانسه، امپراتور فرانتس ژوزف، ملکه سیسی اتریش، مجارستان و ملکه کریستینا اسپانیا همگی جیمز کرید را به عنوان تامین کننده عطر خود انتخاب کردند.

سرانجام، امپراطور اوژنی حامی کرید شد و با حمایت او این برند به پاریس نقل مکان کرد. ارتباط سلطنتی به همین جا ختم نمی شود. پرنس چارلز و دایانا پرنسس ولز عطرهایی داشتند که به طور انحصاری برای آنها ساخته شده بود.

امروزه اولیویه کرید و پسرش اروین کرید این شرکت را اداره می کنند. آنها در پاریس، نیویورک و دبی نمایندگی دارند. این برند امروزه بیش از ۲۰۰ عطر به فروش می رساند.

فرآیند ساخت عطر کرید و تعهد آنها به استفاده از مواد طبیعی

بخشی از جذابیت عطر کرید تعهد تزلزل ناپذیر آنها به مواد طبیعی نسبت به مواد مصنوعی است .این شرکت امروزه به دلیل استفاده از بالاترین درصد مواد طبیعی در صنعت عطرسازی فرانسه شهرت دارد. Olivier Creed برای نمونه و انتخاب عطرهای بسیاری از کشورهای مختلف به سراسر جهان سفر می کند. با توجه به تکنیک تزریق که امروزه به طور گسترده در تولید عطر استفاده می شود، می توان عطر و بوی طبیعی دقیق مواد مورد استفاده را حفظ کرد. فرآیند ساخت عطر کرید به صورت دستی و طبق سنت جیمز کرید انجام می شود.

سیاست کاری برند Creed

عطرهای Creed به روش معمولی کار نمی کنند. آنها هیچ برنامه توسعه ای ندارند و تا زمانی که اولیویه احساس کند “آماده” هستند، عطر را منتشر نمی کنند. این باعث شده است که این شرکت گاهی اوقات پنج سال بدون انتشار عطر جدیدی ادامه دهد. به نظر می رسد این خروج از برنامه انتشار بی وقفه و تولید مداوم محصول جدید که توسط اکثر شرکت های تولید کننده دنبال می شود، کیفیت عطرهای Creed را بالا نگه می دارد و یک عطر هرگز به خطر نمی افتد یا عجله ای برای رسیدن به یک ضرب الاجل انجام نمی شود. این یکی از جنبه‌های Creed است که باعث می‌شود این شرکت بسیار پیشرفته و مجلل باشد. به نظر می رسد این سیاست بکار می آید زیرا گفته می شود که Creed هر سال دو برابر میانگین صنعت گردش مالی دارد.

این شرکت به عنوان “الگوی عالی” یک تجارت خانوادگی توصیف شده است، پسر اولیویه، اروین، نقش “عطرساز ارشد” را بر عهده دارد و دخترش اولیویا به عنوان یک طراح هنری کار می کند. مالک فعلی اولیویه ششمین نسل از Creed است و زمانی که به اروین منتقل شود، هفتمین نسل خواهد بود. کرید علاوه بر سود هنگفتی که به دست می‌آورد، شهرت زیادی دارد که توسط نسل‌های بعدی افزایش یافته و حفظ می‌شود.

محبوب ترین عطر این برند:

مشهورترین عطر  کرید،  عطر مردانه کرید اونتوس باشد . یک حس واقعی، در سراسر جهان و به خوشبوترین ادکلن مردانه ذکر شده است.

جهت خرید عطر کرید اونتوس با برند هلنسا اینجا کلیک نمایید.

 

 

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.