وبلاگ

چگونه لکه عطر را برروی لباس پاک کنیم؟

چگونه-لکه-عطر-را-برروی-لباس-پاک-کنیم؟

عطرها مایعات معطری هستند که از اسانس‌هایی ساخته می‌شوند که از گل‌ها و ادویه‌ها استخراج می‌شوند تا بوی مطبوعی به بدن بدهند. آنها از هر دو منبع طبیعی و مصنوعی ساخته شده اند.آنها می توانند؛ قوی و سبک باشند،  بوی گل یا مرکبات بدهند. در اصل، میزان غلظت روغن در عطر شما می تواند تعیین کند که چقدر قوی است و به صورت لکه روی لباس شما تأثیر بگذارد.

انواع عطرهایی که در آنها روغن وجود دارد، روش های مختلفی برای استفاده روی بدن دارند. آنها را می توان روی هر قسمت از بدن اسپری کرد.عطر، به طور کلی روی بدن، روی لباس ها و حتی روی موها اسپری می شود. ولی در حین پاشیدن روی لباس ، ممکن است لکه ای ایجاد شود. ممکن است تعجب کنید که چگونه یک اسپری عطر می تواند باعث ایجاد لکه شود.

آیا عطر می تواند لباس ها را لکه دار کند؟

عطرهای شفاف لباس‌ها را لکه‌دار می‌کنند و بر روی آن‌ها باقی می‌مانند. معمولاً عطرها بر پایه الکل هستند. ولی لکه هایی به ظاهر روغنی روی پارچه ها می گذارند، به خصوص وقتی که مستقیماً روی پارچه ها اسپری شوند. به غیر از الکل و روغن، عطرها می‌توانند حاوی رنگ نیز باشند که خود می‌تواند لکه‌ای نیز به جا بگذارد. به همین دلیل است که اغلب توصیه می شود قبل از لباس پوشیدن، عطرها را به جای لباس روی پوست اسپری کنید.

عطر با مایع رنگی تیره با غلظت بالا بر روی یک پنبه سفید، قطعاً نسبت به عطرهای روشن تر روی یک پارچه رنگ تیره تری می گیرد. بنابراین، اگر پارچه مورد نظر به رنگ روشن است، به خصوص سفید، توصیه می شود که به طور مستقیم اسپری نکنید.

به طور کلی، هر نوع عطر از منابع مختلفی ساخته می شود و میزان روغن معطر آنها متفاوت است. البته همه عطرها ترکیب کلی خود را دارند، اما باید توجه داشته باشیم که هر تولید کننده ای روش تولید خاص خود را دارد. عطر کرید اونتوس بسیار خاص است. از این انتخاب پشیمان نخواهید شد!

در این فرآیند تولید، هر تولیدکننده محتوای مخصوص به خود را دارد ، که ممکن است لباس‌های شما را لکه‌دار کند. برای جلوگیری از آن، همیشه دستورالعمل‌هایی برای اسپری کردن عطر در فاصله ۱۵ سانتیمتری یا بیشتر از بدن ارائه می‌شود. همچنین قبل از لباس پوشیدن، اجازه دهید عطر کاملاً روی پوست خشک شود.اما هرگز نمی توان گفت که ممکن است روزی چقدر سرگردان شوید و در نهایت پیراهن زیبای خود را اسپری کنید و در نتیجه آن را لکه دار کنید. این مقاله راه هایی برای پاک کردن لباس های لکه دارشده از عطر را به شما می گوید. جنس های مختلف لباس وجود دارد که ممکن است توسط اسپری عطر لکه دار شوند. پنبه و سایر پارچه های قابل شستشو، ابریشم  و چرم یا جیر.

پنبه و سایر پارچه های قابل شستشو

پنبه، کتان، نایلون، پلی استر، یا پشم ممکن است با اسپری عطر لکه دار شوند. برای از بین بردن این لکه موارد زیر باید انجام شود:

مرکز لکه را با آب مرطوب کنید، به خصوص زمانی که لکه تازه است. این کار از پخش شدن و سفت شدن آن در پارچه جلوگیری می کند.

اگر لکه کهنه است، تمیز کردن با آب به تنهایی کافی نیست. محلولی ایجاد کنید که یک قسمت گلیسیرین، یک قسمت مواد شوینده ظرفشویی و ۸ قسمت آب باشد. برای یک لکه کوچک، می توانید از یک قاشق چای خوری یا قاشق غذاخوری به عنوان اندازه گیری استفاده کنید. قبل از استفاده محلول شوینده را کاملاً هم بزنید.

محلول شوینده را فقط به مرکز لکه بمالید، نه به ناحیه اطراف. جایگزین دیگر در اینجا مالیدن الکل است. الکل مالشی و محلول شوینده تقریباً یکسان عمل می کنند.

پس از استفاده از محلول، یک حوله را تا کنید و آن را روی لکه قرار دهید. ترفند این است ، که وقتی محلول شوینده برای از بین بردن لکه کار می کند، حوله تا شده لکه را از پارچه جذب می کند. مانند زمانی که الکل مالیده می شود.

حالا که دستمال لکه را جذب می کند، دستمال را عوض کنید. بعد از حدود ۱۰ دقیقه که مشخص شد دستمال مقداری از لکه را جذب کرده است، یک دستمال  تا شده دیگر را روی محل قرار دهید. این کار را تا رفع کامل لکه ادامه دهید.

اگر لکه به طور کامل از بین رفت، چه با محلول شوینده یا الکل مالش دهید، مطمئن شوید و لباس را با آب بشویید تا بقایای چیزی که استفاده شده پاک شود. سپس پارچه را آویزان کنید تا خشک شود.

ابریشمی

برای پارچه ابریشمی، آب را روی آن بریزید. چه لکه های قدیمی یا تازه. مواد ابریشم چندان جاذب نیستند، اما لازم است تا جایی که امکان دارد محل لکه دار با آب اشباع شود.

پس از اشباع، چند قطره گلیسیرین را روی ناحیه لکه بریزید و به آرامی آن را با انگشتان خود بمالید. این به نرم شدن لکه ها کمک می کند تا بتوان آنها را از بین برد.

پس از افزودن گلیسیرین و کمی آغشته کردن آن ، پارچه را زیر آب به خوبی آبکشی کنید. در این مرحله لکه عطر پاک شده است.

اگر گلیسیرین لکه را به طور کامل پاک نکرد، محلول سرکه درست کنید. از نسبت یک به یک آب و سرکه سفید استفاده کنید، سپس مقدار کمی از محلول را به یک پارچه یا اسفنج اغشته کنید و لکه را از مرکز آن پاک کنید.

سپس با آب بشویید تا بقایای مواد پاک کننده استفاده شده پاک شود. آویزان کنید تا خشک شود.

چرم یا جیر

آب نباید روی پارچه های چرمی یا جیر استفاده شود. بنابراین، از یک دستمال کاغذی خشک با حرکات ضربه ای ملایم استفاده کنید تا لکه عطر را پاک کنید.

محلولی از آب و صابون، با اضافه کردن یک قطره صابون مایع شیر درست کنید. با تکان دادن کاسه یا چرخاندن دست خود در آب، کف ایجاد کنید.

با یک اسفنج تمیز کف روی محلول را جمع کنید. و با اسفنج برای ضربه زدن به لکه استفاده کنید.

حال، کف صابون باید لکه‌ها را کاملاً پاک کرده باشند، پس از اینکه کف را از روی پارچه پاک کردید.

بیشتر بخوانید: بدانید هر ۱ میلی لیتر عطر یا ادکلن چند بار اسپری می شود؟

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.