آیا هدیه دادن عطر و ادکلن باعث جدایی می شود؟

آیا عطر و ادکلن باعث جدایی می شود

 

 

آیا هدیه دادن عطر و ادکلن باعث جدایی می شود

فروشگاه اینترنتی عطر هلنسا در این مقاله قصد دارد به این موضوع بپردازد که آیا هدیه دادن عطر و ادکلن باعث جدایی می شود؟ و این مطلب تا چه مقدار صحیح می باشد.

یکی از باور هایی که درباره هدیه دادن و گرفتن وجود دارد، ارتباطی میان عطر و جدایی است که در فرهنگ ایران بسیار جا افتاده است اعتقادات پوچی که گاها بی اساس شکل می گیرد، مطالب شنیده شده از اطراف که پایه و اساس علمی نداشته و بعضا دچار ترس و اضطراب و یا موضوعات حاشیه ای دیگر می شود. بر این اساس بسیاری از زوج ها از دادن این کادو به فرد مورد علاقه خود خودداری می کنند.

سرمنشاء و باور غلط در مورد عطر و جدایی

در این راستا باید بگوییم کسی نمی داند که این خرافه از کجا پیدا شد و بسیاری از مردم این خرافه را باور دارند. جالب است بدانید خرافه و شایعه ای که هدیه دادن عطر باعث جدایی می شود فقط محدود به مرزهای کشور ما است و در فرهنگ سایر کشورها چنین خرافه ای وجود ندارد.اما ﺁنچه که مهم و واقعی است این است که بوی ﺁزاردهنده و بد سبب تنفر و جدایی می شود نه رایحه های خوش و ماندگار. در حالیکه بوی خوش می‌تواند خاطره ای در ذهن انسان حک کند که تا سالها به یاد فرد خواهد ماند و با استشمام آن بو، کل خاطرات زیبایش تکرار خواهد شد؛ در نتیجه می‌توان عطر را محرکی برای یادآوری خاطرات و گذشته انسان دانست

عطر و رایحه درمانی چه فواید روانی دارند؟

برخی تحقیقات در مورد تأثیر عطرها بر حالات روانی انجام شده است. از “شرایط رفتاری” با رایحه درمانی می توان برای کنترل نوسانات خلقی ، غلبه بر استرس ، مبارزه با درد یا القاء خواب استفاده کرد. هدف از عطر همیشه تأثیر بر خلق و خو است

اهمیت عطر و رایحه خوش از نظر ادیان مذهبی 

در همه ادیان مذهبی مخصوصا دین اسلام، سفارشات زیادی به استفاده از بوی خوش و استشمام عطر شده است. احادیث زیادی در مورد هدیه کردن عطر آورده شده است و آیات زیادی در قرآن، بهشت را با بوی خوش توصیف می‌کند.

احادیثی از حضرت محمد (ص):

  • بوی خوش، قلب را تقویت می‌کند
  • بهترین بندگان خدا کسانی هستند که به عهد خود وفا می‌کنند و بوی خوش می‌دهند.
  • هدیه را بپذیرید و بهترین هدیه‌ها عطر است که از همه سبکبارتر و خوشبوتر است.

جمع بندی

هدیه دادن عطر در بسیاری از فرهنگ ها عملی زیبا و دلنشین است و اگر شما نیز کمی دقت کنید متوجه می شوید چنین هدیه ای احتمالا خودتان را نیز خوشحال کند. با یک رایحه زیبا می توانید خاطرات را عمیق تر ثبت کنید و لحظاتی شیرین بسازید بدین ترتیب پاسخِ سوال «آیا هدیه دادن عطر و ادکلن باعث جدایی میشود؟» منفی است و در حقیقت عطر و ادکلن از مناسب و محبوب ترین هدیه ها هستند.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]
amontazer
ارسال دیدگاه