وبلاگ

چه ادکلنی برای چه سنی خوبه؟

معرفی 10 عطر خوشبو بر اساس سن شما

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چه ادکلنی برای چه سنی خوبه؟ شاید همیشه هنگام انتخاب عطر، تنها به رایحه آن، استایل خودتان و هماهنگی با فصل ها، دقت میکردید.

 

اما امروز میخواهم به شما بگویم ؛ چه ادکلنی برای چه سنی خوبه؟ پس با ما همراه باشید.

 

 

 

 

انتخاب عطر مناسب سنین مختلف

این روزها استفاده از عطر و ادکلن به چیزی رایج و حتی مد و جزئی از استایل مردم، تبدیل شده است.

 

کمتر کسی را میشناسید که استفاده از عطر را کاری ضروری نداند و حداقل یک ادکلن روی میز لوازم آرایشش نداشته باشد.

 

همه افراد به طور ذاتی به دنبال بوی خوشبو هستند. علاوه بر آن نیز در دنیای مُد امروزی، عطر و ادکلن جایگاه ویژه ای پیدا کرده اند.

 

در مرحله اول، انتخاب عطر یک کار کاملاً سلیقه ای است و عوامل متعددی مثل شرایط آب و هوایی، ویژگی های فردی، جنسیت، فصل ها، مناسبت ها و محیط های مرتبط در انتخاب عطر شما تأثیر گذار هستند.

 

اما جالب است بدانید، در علم عطر شناسی برخی از رایحه ها، مخصوص سنین مختلف هستند. این موضوع از طریق آزمایشات، تجربه، پرس و جو از سنین مختلف، ثابت شده است.

 

پس در ادامه بیشتر درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد که؛ چه ادکلنی برای چه سنی خوبه؟

 

 

خانم عزیز با این عطر مردا رو به خودت جذب کن 😜

 

 

چه عطری برای چه سنی خوبه؟

چه عطری برای چه سنی خوبه؟

 

هنگام انتخاب عطر چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

همانطور که میدانید در دینای عطر انواع روایح، ساختار ها با پخش بو های متفاوت و ماندگاری متنوع موجود است. این تنوع به خاطر سلایق و سنین گوناگون است. تمام شرکت های سازنده ادکلن سعی میکند عطرهایی را تولید کنند که بتوانند همه سلایق را پوشش دهند، تا مشتریان بیشتری را جذب کنند.

 

اما باید بدانید که یک انتخاب هوشمندانه ، انتخابی است که بتواند عوامل گوناگون را پوشش دهد و نسبت به بقیه انتخاب ها، بهترین انتخاب موجود باشد. بنابراین هنگام انتخاب عطر باید به مواردی دقت کنید که در ادامه به شما توضیح می دهیم.

 

  • عطر نباید حساسیت ایجاد کند و سلامت شما را به خطر بیاندازد.

 

  • از برندهای معتبر خریداری کنید تا دچار آلرژی، بیماری های پوستی و بیماری های تنفسی نشوید.

 

  • شخصیت خودتان را بشناسید و رایحه مناسب با شخصیتتان را انتخاب کنید.

 

  • عطر باید با جایگاه اجتماعی شما همخوانی داشته باشد، نمیتوان با عطری که برای قرار عاشقانه استفاده میکند، به محل کار بروید!

 

  • سن شما با انتخاب عطر رابطه مستقیمی دارد. در دوارن مختلف، احساسات شما متفاوت می شود. پس بهتر است که عطری متناسب با سن و سال خود داشته باشید.

 

  • فصل های سال عامل بزرگی برای انتخاب عطر هستند، به طور کلی میتوانیم بگوییم عطر های خنک برای فصول گرم سال و عطر های گرم و شیرین برای فصول سرد سال بهتر هستند.

 

  • مناسبت ها نیز عامل تأثیرگذرای هنگام انتخاب عطر هستند. از یک عطر، نمی توان در هر زمان و مکان یا موقعیتی استفاده کرد.

 

 

ادکلن مناسب پسران جوان

ادکلن مناسب پسران جوان

 

آیا هر سنی عطر مخصوص خود را دارد؟

شرکت های تولید کننده عطر و ادکلن به خوبی به تفاوت بین زن و مرد و تفاوت سلیقه آنان آگاه هستند.

 

آنها این آگاهی را بر اساس تجربه، آمار و نظر روانشناسان به دست آورده اند. به همین خاطر عطری مخصوص زنان و مردان تولید میکنند.

 

اما باید توجه کنیم که حس بویایی در سنین مختلف متفاوت میشود.

 

این موضوع یک امر ثابت شده است که افراد با توجه به حس بویایی خود، درک خاصی از روایح عطرها دارند. این حس نه تنها فرد به فرد متفاوت است بلکه دوره به دوره نیز تغییر می کند. یعنی افزایش سن از عواملی است که بر کارکرد حس بویایی اثر می گذارد.

 

سن که تغییر می کند، درک فرد از رایحه ی یک عطر نیز تغییر می کند. به همین دلیل، ممکن است رایحه ای که در سنین نوجوانی و جوانی مورد پسند باشد در سنین میانسالی پسندیده نشود. پس فاکتور سن، رابطه ی مستقیمی با انتخاب عطر دارد.

 

همانطور که شخصیت و شعور افراد در سن های مختلف، دستخوش تغییر قرار میگیرد، سلیقه پذیرش رایحه ها نیز متفاوت می شود. ممکن است در سن نوجوانی آدم پر شور و هیجانی باشید و همیشه دوست داشتید که از عطر های بسیار تند و گرم استفاده کنید.

 

اما در سن جوانی به یک آدم آرام و متین تبدیل شده اید که تمام کارهایش را با فکر و مشورت انجام می دهد. در این سن استفاده از همان عطر تند و وحشی دوران نوجوانی اصلاً پیشنهاد نمیشود. به دو دلیل:

 

  • خودتان یاد روزهای پر شور تان می افتید و شاید در آن سال ها خاطراتی به جا گذاشته باشید یا از چیزی پشیمان شده باشید و دوست نداشته باشید آن صحنه ها را دوباره مرور کنید. استفاده از عطر مناسب دوران نوجوانیتان باعث میشود تمام آن روزها برایتان زنده شود و شاید حس خوبی را برای شما به همراه نداشته باشد.

 

  • اطرافیانتان شما را با بوی لباستان به یاد می آورند و جالب است بدانید که عطر ها قابلیت ساخت یک شخصیت ذهنی را دارند. پس زمانی که شما رئیس یک شرکت باشید اما از عطر متناسب با شخصیت و جایگاهتان استفاده نکنید، دیگران نیز شما را جدی نخواهند گرفت و شخصیت زیبایی از شما در خاطرشان باقی نخواهد ماند.

 

 

خانم ها به هیچ وجه از عطر مردانه استفاده نکنند !!

 

 

عطر دخترانه با قیمت مناسب

عطر دخترانه با قیمت مناسب

 

برای انتخاب عطر، سن یک محدودیت است؟

به طور کاملاً واضح باید گفت نه!

 

شرایط سنی نمیتواند شما را  از انجام کاری و استفاده از چیزی محروم کند. تمام چیزهایی که گفته شده به صورت عرف و بر اساس شواهد و نتایج به دست آمده  و هیچ بایدی وجود ندارد.

 

در علم عطر شناسی، برخی رایحه ها برای سن های مختلف ساخته شده اند. اما این به این معنا نیست که شما نمیتوانید از عطر مورد علاقه تان در سال های دیگر زندگی تان استفاده نکنید.

 

بلکه صرفاً پیشنهاد است و بهتر است اینگونه رفتار شود.

 

عطر مناسب هر  دوره از زندگی

همانطور که در هر رده از زندگی، لباس ها و عقاید افراد دستخوش تغییر قرار میگیرد. انتخاب عطر نیز در سنین مختلف، متفاوت است.

 

درادامه عطر متناسب با هر سن را به شما توضیح خواهیم داد.

 

 

عطر برای نوجوانان پسر

عطر برای نوجوانان پسر

 

 

 

عطر دخترانه شیک

عطر دخترانه شیک

 

 

عطر مناسب سنین نوجوانی ۱۴ الی ۲۱ سالگی

دروه ی نوجوانی، پلی میان کودکی و جوانی است. افراد در این سن پرشور و هیجان هستند، بسیار جنب و جوش دارند، دوست دارند همه چیز را امتحان کنند و اکثراً به دنبال این هستند که در معرض دید و توجه دیگران قرار بگیرند.

 

تحققات نشان داده که افراد در این سن بیشتر به عطر های شیرین و گرم علاقه دارند. رایحه‌های مناسب این گروه سنی شامل کارامل و شکلات، وانیل و پاستیلی و همچنین عصاره های هلو، انگور است.

 

 

ادکلن دخترانه فانتزی

ادکلن دخترانه فانتزی

 

 

عطر گرم و شیرین مردانه

عطر گرم و شیرین مردانه

 

 

عطر مناسب سنین جوانی ۲۱ الی ۳۰ سالگی

در این دوره، فرد از دوره نوجوانی فاصله گرفته و از تجربیات سالیان پیش استفاده کرده و به اصطلاح پخته عمل میکند. علاوه بر تغییر سبک پوشش، جاذبه ای که عطر برایش ایجاد می کند نیز مهم تر می شود. او به انتخاب عطرهای جذاب و شیک روی می آورد.

 

در این دوره، افراد هنوز هم ماجراجو و پر هیجان هستند. تحت تأثیر عواملی مثل تبلیغات و ترندهای روز قرار میگیرند. بیشتر عطرهای افراد مشهور را می پسندند.

 

بیشتر ترکیبات میوه ای مثل: ترنج، گریپ فروت و ماندارین بسیار دلپذیر خواهد بود البته با چاشنی ادویه‌های فلفل صورتی و نعناع هندی انرژی جوانی را چند برابر می‌کند. آقایون رایحه های اسطوخودوس را در این سن بیشتر می پسندند.

 

 

عطر مناسب مردانه

عطر مناسب مردانه

 

 

عطر مناسب دختر جوان

عطر مناسب دختر جوان

 

 

عطر مناسب سنین جوانی ۳۰ الی ۴۰ سالگی

بله درست است. افراد سن ۳۰ تا ۴۰ نیز هنوز در سن جوانی هستند، البته بسیار به این بستگی دارد که فرد خود را چگونه باور کند و سبک زندگی اش چگونه باشد.

 

در این دوره منطقی بودن و سنجیده تصمیم گرفتن به شخصیت افراد اضافه شده است. و به  همین خاطر به سمت عطرهای بالغ تر می روند. به طور میانگین، افراد در این سن به یک ثبات شغلی و روابط عاطفی رسیده اند.

 

پس به دنبال عطری است که مسئولیت پذیری زندگی و روابط را بیشتر انعکاس دهد. عطری که جذابیت و قدرت بیشتری به او دهد. در این سن آقایان بیشتر به سمت عطرهای تلخ و گرم سوق پیدا میکنند. خانم ها نیز عطرهای خنک و گلی را بیشتر می پسندند.

 

روایح گرم مرکبات، گل هایی همچون مریم، مشک، سرخالو و آلوی سیاه مورد پسند افراد در این سن است.

 

 

عطر مناسب خانم میانسال

عطر مناسب خانم میانسال

 

 

عطر مردانه سن بالا

عطر مردانه سن بالا

 

عطر مناسب سنین میانسالی ۴۰ تا ۶۰ سالگی

دوره میانسالی بهترین دوران برای لذت بردن از زندگی است. لذت بردن از سن جوانی در کنار تجربیات ارزنده است.

 

افراد در این سن تحت تاثیر عوامل بیرونی قرار نمی گیرند و مطابق با سلیقه ی خود پیش می روند. به دنبال مد نیستند و دوست داردند شخصیت و پرستیژشان به مخاطب القا شود.

 

میانسالی باعث نمی شود که فرد به جذابیت خود اهمیت ندهد بلکه دوست دارد بیش از همیشه بر دیگران تاثیر گذار باشد. بنابراین به دنبال روایح گرم، کمی شیرین و تند با ماندگاری بالا می باشد.

 

عطرهایی که بیشتر افراد در این سن به آن گرایش پیدا میکنند؛ شامل رایحه‌های چوبی و عمیق می‌باشند که بر کلاسیک بودن آنها نیز می افزاید.

 

 

سخن آخر …

انتخاب عطر برای هر رده سنی کار حساسی هست، اگر بخواهید عطر هدیه بدهید که سخت تر نیز میشود. سلیقه خانم ها و آقایان در سن های مختلف برای انتخاب عطر متفاوت است. به همین خاطر سعی کنید از خود شخص به صورت نامحسوس رایحه مورد علاقه اش را بپرسید تا بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید.

 

برند معتبر هلنسا انواع رایحه های خنک، گلی، شیرین، گرم، تلخ را تولید کرده تا بتواند تمام سلیقه ها را پوشش دهد. شما میتوانید رایحه مورد علاقه خودتان را از سایت هلنسا خریداری کنید.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.