وبلاگ

با توجه به سن خود عطرتان را انتخاب کنید

با-توجه-به-سن-خود-عطرتان-را-انتخاب-کنید

در میان معیارهای مختلف ازجمله (شخصیت، سلیقه، استایل و…) که در انتخاب عطر باید در نظر گرفته شود سن می تواند معیاری مهم برای انتخاب عطر ارائه دهد.

یک عطر خوب باید منعکس کننده ی شخصیت ، موقعیت و جایگاه شما باشد ؛ بنابراین می توانید با توجه به مرحله ی سنی خود عطری متناسب با سن خود انتخاب کنید.

در ادامه با انتخاب عطر متناسب با هر دوره از زندگی بیشتر آشنا میشوید :

انتخاب یک عطر در دوران نوجوانی

در دوران نوجوانی، برای دختران نوجوان انواع رایحه ها مانند رایحه های تارت، میوه ای، شیرین و برای پسران سیب، وانیل و مرکبات بسیار مناسب خواهد بود زیرا این عطرها یادآور دوران کودکی هستند.

قبل از ۲۰ سالگی، بهتر است از عطرهای بیش از حد زننده خودداری کنید، که ممکن است برای این سن بسیار سردرگم کننده باشد.

انتخاب عطر در ۲۰ سالگی

جوانان بیست و چند ساله اغلب با خلق و خوی جاه طلبی و شور و نشاط مشخص می شوند. انتخاب یک عطر مناسب در سن ۲۰ سالگی می تواند یک انتخاب مناسب برای منعکس کردن خلق و خوی شما باشد.

با در نظر گرفتن این موضوع، اسانس های میوه ای و گل ها برای خانم هایی در این سن و سال ایده آل هستند. به عنوان مثال، رایحه های بهاری مانند یاس تازه ، گل رز یا زنبق نشان دهنده این دوره از شکوفایی هستند .

در سن ۲۰ سالگی، پسران جوان روحیه‌ای سرکش و جسور دارند ، که با احساس های شدیدی مانند آزادی، انرژی مصاعف شناخته می شوند. عطرهایی با نت های سبز، متشکل از نعناع، ​​ریحان نشان دهنده این پویایی است.

انتخاب عطر بعد از ۲۰ سال می تواند با توجه به خواسته ها و سلیقه فرد تغییر کند. این دوره برای آزمایش عطرهای مختلف و شناسایی رایحه ای که به بهترین وجه با شخصیت شما مطابقت داشته باشد، مناسب خواهد بود.

بهترین را بخرید: جهت خرید ادکلن مردانه و مشاهده محصولات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

انتخاب عطر در ۳۰ سالگی

دهه سی به طور کلی دوره ای از اعتماد به نفس و جاه طلبی است که در طی آن افراد احساس بلوغ و قاطعیت می کنند.
عطرهای کهربایی حس بسیار خوبی را برای شما به ارمغان می آورند و ممکن است برای خانم‌هایی که توجه زیادی به خوشبویی خود دارند و می‌خواهند زنانگی و پویایی خود را تأیید کنند، مناسب باشند. معانی گلی، مانند گل رز ، شکوفه پرتقال یا بنفشه نیز بسیار نمایانگر این حس و ظرافت هستند. همچنین میتوانید  برای مهمانی ها و مناسبت های خاص، عطرهایی با نت های شیرین و شرقی استفاده کنید.

و اما مردان سی ساله با توجه به مشخص ترین ویژگی شخصیتی خود میتوانند از عطرهایی مانند اسپرت، حرفه ای، حساس، کاریزماتیک و …. که مناسب برای افراد سی ساله هستند استفاده کنند . عطرهای چوبی در میان مردان کاریزماتیکی که مایل به اثبات قدرت خود هستند، محبوبیت بیشتری خواهند داشت.

به طور کلی، افراد سی و چند ساله خود را بهتر می شناسند و بیشتر می دانند که چه چیزی را دوست دارند و چه چیزی را دوست ندارند. بنابراین واقعاً هیچ قانون دقیقی برای انتخاب یک عطر در ۳۰ سالگی وجود ندارد و همه چیز به سلیقه ی هر فرد بستگی دارد.

انتخاب یک عطر در ۴۰ سالگی

دهه چهل عموماً با خودشناسی و میل به اصالت شناخته می شود. همچنین برای بسیاری از مردم مرحله تأمل و تفکر، ارزیابی و گاهی تغییر است.

زنان در دهه چهل زندگی گاهی اوقات از عطرهای ظریف و جادویی با نت های قدرتمند استقبال می کنند. آنها همچنین می توانند رایحه های گلی و تازه (مانند گل رز، میخک، زنبق دره، یا گل های سفید مانند یاس، گل سرخ یا گل های پودری مانند زنبق، بنفشه ) را درک کنند.

برای انتخاب عطر در ۴۰ سالگی وقتی مردی قاطع هستید و می خواهید تصویری از ظرافت منتقل کنید، باید به سراغ نت های ظریف بروید. بسته به شخصیت شما ، رایحه های چوبی، حسی و گرم ممکن است رایحه های مناسب یا معطر باشند تا لمسی اصیل و طبیعی داشته باشند.

به طور کلی، مردم در سن چهل سالگی می دانند که کدام عطرها بیشتر به آنها می آید. بنابراین قانون خاصی وجود ندارد  فقط عطر را مطابق با سلیقه خود انتخاب کنید.

بهترین را بخرید: جهت خرید ادکلن زنانه و مشاهده محصولات بیشتر اینجا کلیک کنید.

انتخاب عطر در ۵۰ سالگی 

در سن ۵۰ سالگی، بسیاری از زنان می خواهند عطری پیدا کنند که نشان دهنده زنانگی و پختگی آنها باشد. در این سن، ظرافت و پختگی از مهمترین قوانین در انتخاب یک عطر هستند.
در خانواده بویایی گل ها، اسانس های گل رز، یاس بنفش توسط زنانی که می خواهند بر سرزندگی و شادابی تأکید کنند، توصیه می شود. از عطرهای شرقی با آکوردهای وانیل و دیگر رایحه‌های جاودانه نیز استقبال می‌شود. در نهایت، برای خانم‌هایی که می‌خواهند شخصیت قاطع‌تری را با حفظ راز و رمز برجسته نشان دهند، عطرهای شیپر و چوبی مناسب‌تر خواهند بود.

برای مردان پنجاه ساله ای که می خواهند تصویری از قابلیت اطمینان و جذابیت خود را به دیگران منتقل کنند، عطرهای شرقی، چوبی (آکورد کهربایی با جوز هندی، دارچین یا هل…) و رایحه تند بسیار مناسب هستند، مانند نت های وانیلی که با آنها درهم آمیخته شده اند.

انتخاب یک عطر در ۶۰ سالگی و بالاتر

بسیاری از افراد از سن ۶۰ سالگی به بعد تشنه رایحه های اصیل و طبیعی مانند عرقیات گیاهی هستند، با گذشت سالها، عطر بیشتر شبیه یک یاد آور خاطرات خواهد شد و مردم عطرهایی پر از خاطره را انتخاب می کنند که احساسی از گذشته را برمی انگیزد.

برای انتخاب یک عطر بعد از ۷۰ سالگی، مردان و زنان رایحه های عطر مورد علاقه خود را کشف میکنند که نشان دهنده قدرت آرام بخش این دوره از زندگی است.

جمع بندی

با صرفه نظر از سن ، بوی خوب برای همه مطلوب است با این حال برخی از عطرها با حالت جوانی وجود دارند در حالی که برخی باتوجه به ماهیت ، رایحه آنها را کاملا مناسب برای نسل های قدیمی تر کرده است .

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.