وبلاگ

بایدها و نبایدهای استفاده از عطر مردانه توسط بانوان

بایدها و نبایدهای استفاده از عطر مردانه توسط بانوان

عطرهای مردانه ای هستند که بوی بهتری نسبت به عطرهای زنانه دارند. به همین دلیل است که برخی از خانم ها به جای عطر زنانه از عطرهای مردانه استفاده می کنند. در این میان سوالی که برای طرفداران عطر مطرح است،اینست که آیا بانوان می توانند از عطر مردانه استفاده کنند؟

عطرها طوری طراحی شده اند که جنس مخالف را جذب می کنند.  زنان اغلب نت های چوبی و چرمی موجود در عطر مردانه را دوست دارند،اما اگر هدف از عطر زدن، جذب مردان باشد، استفاده از عطر مردانه توصیه نمی شود.

نت های خاصی که در عطر استفاده می شود برای یک جنس خاص جذاب است.  در واقع عطرها به گونه ای ساخته می شوند که وقتی مردان از عطرهای طراحی شده برای خود استفاده می کنند، آن ها را برای خانم ها مطلوب تر می کند. همانطور که در بالا ذکر شد، رایحه های چوبی، چرمی و خاکی در عطرهای مردانه اغلب از نوع نت هایی هستند که خانم ها دوست دارند. بنابراین، بسیار طبیعی است که خانم ها عطرهای مردانه را دوست داشته باشند.

تفاوت عطر مردانه و زنانه چیست؟

به طور کلی تفاوت عمده عطر مردانه و زنانه در نوع نت های استفاده شده در عطر است. عطر زنانه معمولا حاوی نت های میوه ای و گلی است که مردان آن را جذاب می دانند. در حالی که رایحه های مردانه معمولا حاوی نت های خاکی، چرمی یا چوبی است که خانم ها دوست دارند.

تشخیص عطر مردانه از زنانه

هنگام خرید عطر، معمولاً می خواهید مطمئن شوید که عطری را که قصد خرید دارید برای شما مناسب است یا نه. گاهی ممکن است افراد بخواهند عطری بخرند که برای جنس مخالف است!

هر چه که باشد، مهم است که بفهمیم چگونه بین عطر مردانه یا زنانه تفاوت قائل شویم!

در اینجا چند راه وجود دارد که شما می توانید تشخیص دهید که آیا عطر برای یک مرد است یا یک زن

۱. یادداشت های موجود در عطر

یکی از روش های واضح این است که به نت های موجود در عطر نگاه کنید. با یک جستجوی ساده در گوگل، جزئیات نت های عطر استفاده شده در یک عطر خاص مشخص می شود. همانطور که در بالا ذکر شد، عطرهای زنانه معمولا حاوی نت های میوه ای و گلی هستند. بنابراین، اگر مقدار زیادی رایحه اسطوخودوس، رز، پرتقال، انواع توت ها، یا سایر میوه ها و نت های گلی را در عطر مشاهده کردید، احتمالاً عطری برای زنان است.

به همین ترتیب، اگر نت هایی مانند چوب سدر، چوب صندل، مشک، چرم، تنباکو یا سایر نت های خاکی را مشاهده کردید، احتمالاً این عطر برای مردان مناسب است!

با این حال، این روش مطمئن نیست، زیرا نکاتی وجود دارد که برای عطرهای زنانه و مردانه مشترک هستند. مرکبات (اگرچه بیشتر برای مردان استفاده می شود، اما گاهی اوقات در عطرهای زنانه نیز یافت می شود).

۲. نام عطر روی برچسب

اگر به یک ادو تویلت یا ادو پرفیوم علاقه مند هستید و می خواهید بدانید که برای مردان طراحی شده است یا زنان ، بهترین راه برای تعیین آن این است که به برچسب بسته بندی دقت کنید.

اگر در نام عطر از کلمه “Femme” استفاده شده باشد، برای زنان است. به همین ترتیب، اگر از کلمه “Homme” استفاده کند، آن عطر برای مردان طراحی شده است.

گاهی اوقات، نسخه ادوتویلت یا ادوپرفیوم عطر ممکن است حاوی هیچ یک از دو کلمه نباشد. در برخی موارد، عطر ممکن است تک جنسیتی باشد و به طور خاص چیزی در مورد جنسیت که برای آن در نظر گرفته شده ذکر نشود.

آیا یک زن می تواند از هر عطر مردانه ای استفاده کند؟

به عنوان یک زن، در واقع می توانید بیشتر عطرهای مردانه را استفاده کنید. معمولاً آنها رایحه ای مردانه دارند که برای خانم ها خیلی بد نیست. اگر بخواهید، می توانید. اما همه عطرهای مردانه روی خانم ها خوب عمل نمی کنند زیرا بعضی از عطرها رایحه ای دارند که بیش از حد مردانه است و به‌عنوان یک زن، باید از پوشیدن آن‌ها خودداری کنید، مگر اینکه احساس کنید روی شما تأثیرگذار است. در نهایت خود شما بهترین قاضی هستید.

چرا نباید به پرچسب عطرها توجه کرد؟

هر عطری با یک گروه جنسیتی مشخص برچسب گذاری می شود. اینها می توانند مردانه، زنانه یا تک جنسیتی باشند. این عطرها معمولاً با این هدف ساخته می شوند که به خوبی با آن گروه جنسیت سازگار شوند. به عنوان مثال، یک عطر مردانه ساخته شده است تا برای مردان عالی عمل کند. همین امر در مورد عطرهای زنانه نیز صدق می کند. عطرهای یونیسکس بیشتر یک حد وسط هستند. آنها برای مردان و زنان عالی هستند.

با این حال، برخی از عطرها به روش خاصی برچسب گذاری می شوند. تعداد کمی از عطرهای مردانه وجود دارد که در واقع باید یونیسکس باشند. همین امر در مورد عطرهای زنانه نیز صدق می کند. برخی از عطرهای تک جنسیت می توانند به وضوح یک عطر مردانه نیز باشند. به طور کلی، این برچسب هایی که روی عطرها گذاشته می شود بیشتر شبیه دستورالعمل ها هستند. اگر عطر مورد علاقه ی خود را می شناسید، می توانید انتخاب کنید که دوست دارید کدام را استفاده کنید.

بنابراین، شما نباید این برچسب ها را خیلی جدی بگیرید. البته آنها معمولاً به درستی نشان می دهند که یک عطر چگونه است، اما نه همیشه. گاهی اوقات، شما فقط باید عطر را برای خودتان بررسی کنید و ببینید که چگونه آن را دوست دارید و آیا برای شما مناسب است،یا نه ، زیرا برچسب ها همیشه درست نیستند. این امر در مورد عطرهای یونیسکس بیشتر است. برخی از عطرهای تک جنسیتی مشخصاً برای استفاده زنان است، در حالی که برخی دیگر به برای مردان هستند.

حال این سوال پیش میاید که مردان نیز میتوانند از عطر زنانه استفاده کنند یانه ؟!

آیا مردان می توانند از عطر زنانه استفاده کنند؟

پوشیدن عطر زنانه وقتی مرد هستید بسیار دشوارتر است.عطرهای مردانه با عطرهای زنانه متفاوت هستند به این معنا که معمولاً شیرینی کمتری دارند و تأکید بیشتری بر نت میانی و پایه دارند.

این تصور رایج در بین برخی افراد است که استفاده از عطر زنانه به جذابیت بیشتر آنها برای زنان کمک می کند، زیرا به نظر آنها خانم ها عطری را انتخاب می کنند که آن را دوست دارند.

مردان نیز مانند زنان می توانند از عطر زنانه استفاده کنند. در واقع نت‌های میوه‌ای و گلی در عطر زنانه برای مجذوب کردن مردان اضافه می‌شود. با این حال، عطرهای زنانه برای جذابیت بیشتر زنان برای مردان طراحی شده اند و نه برعکس!

شکی نیست که عطرها می توانند تاثیر مثبتی روی جنس مخالف ایجاد کنند. بنابراین اساساً استفاده از عطری که برای جنسیت شما مناسب نباشد هیچ اشکالی ندارد و اصلاً عجیب نیست! فقط، انتظار نداشته باشید که جنس مخالف را اغوا کند و آنها را جذب کند!

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.