ادکلن مردانه, وبلاگ

مردان جذاب و ادکلن‌ مردانه با خط بوی بالا 

ادکلن مردانه با خط بوی بالا

مردان جذاب و ادکلن‌ مردانه با خط بوی بالا 

اکثر مردم دوست دارند شیک‌پوش و خوشبو باشند و یکی از راه های خوشبو بودن استفاده از عطر و ادکلن‌های خاص هست که اول خودشان بپسندند و در ادامه به مشام دیگران برسد و برای آنان دلپذیر باشد. در واقع در هر دوره زمانی عطر و ادکلن جزئی از زندگی بشر بوده و هست و در هر کشور و فرهنگی به آن نیازمند بودیم. یک عطر، معمولا بیانگر شخصیت یک فرد است و به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال ادکلنی با پخش بوی عالی و ماندگاری طولانی هستند.

اما ادکلن چیست؟

اُدْکُلُن یا اُدُکُلُن یا اُدوکُلُن به فرانسوی (eau de Cologne) در دانشنامه آزاد فارسی اینطور تعریف شده: محلولی رقیق و معطر مخصوص مردها برای خوشبو و ضدعفونی کردن صورت به ویژه پس از تراشیدن موهای زاید چهره. معادل زنانه آن اُ دُ توالت است. ظاهراً به وسیلۀ یک ایتالیایی به نام جووانی ماریافارینا (۱۶۸۵ـ۱۷۶۶) در شهر کُلن آلمان ابداع و به نام اُدکُلن (به فرانسه: آبِ کلن) معروف شد، به باور عده‌ای مبدع اصلی ادکلن ایتالیایی دیگری به نام فمینیس فرمول ادکلن را در کلن، قبل از ۱۷۰۰ اختراع کرده بود. این محلول ترکیبی از روغن‌ها و اسانس‌ های خوشبوی گیاهی، خاصه برگاموت، محلول در الکل است. با استفاده از برخی گیاهان معطر دیگر، انواع ادکلن با رایحه های مختلف تولید می شود. در ترکیه محلولی به نام کولونیا با ترکیب الکل، آب، اسانس لیمو و برخی مواد معطر دیگر تولید و مصرف می شود.

معمولاً به عطرهایی که در ترکیبشان ۲ تا ۵ درصد پرفیوم استفاده می‌شود، از لحاظ فنی ادکلن می‌گویند. در ترکیب ادکلن معمولاً ۷۰ تا ۹۰ درصد الکل به کار می‌رود. البته به غیر از درصد الکل به کار رفته در آن.

ادکلن براساس جنسیت نیز دسته بندی می‌شود:

ادکلن مردانه (Pour Homme, For men , For him) و ادکلن زنانه (Pour Femme, For women , For her).

مردان تمایل بیشتری به اسانس‌های قوی تر، غنی تر مثل چوب، خاک، مشک، ادویه‌، چرم و … دارند. ادکلن مردانه، در مقایسه با ادکلن‌های زنانه، معمولا خشن‌تر، سنگین‌تر، تلخ‌تر و تندتر هستند. جامعه یعنی خودمان، این تقسیم بندی را انجام داده‌ایم. که زن باید ملایم و لطیف باشد و بوی گل بدهد و مرد باید قوی باشد و بوی تنباکو، چوب هیزم و چرم بدهد. و همین موضوع، به نوبه خود باعث ایجاد جذابیت ظاهری بیشتر در استایل آن‌ها می‌شود.

ادکلن مردانه با خط بوی بالا

اما یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مردان به خاطر شیک پوشی و یا جذب و نگاه دیگران، به دنبال انتخاب بهترین ادکلن مردانه با خط بوی بالا و ماندگاری طولانی هستند. رایحه مورد علاقه ادکلن کاملا سلیقه ایست اما به طور معمول عطرهای تلخ به دلیل طبیعت گرمی که دارند ماندگاری طولانی‌تری نسبت به سایر عطر و ادکلن های مردانه دارند.

در کنار ماندگاری ادکلن، پخش بو یا خط بو که در انگلیسی با تحت عنوان “Sillage” و “Projection” نامیده می‌شود نیز اهمیت بالایی دارد. در واقع پخش بو به توانایی یک رایحه برای به مشام رسیدن در فاصله‌ای دورتر گفته می‌شود. برای این هم که ادکلن مردانه با خط بوی بالا برای شما بهتر عمل کند، یادتون باشه که آن را روی پوست خشک و در نقاطی از بدن مانند گردن، زیر فک، قفسه سینه، مچ، بازو یا آرنج برای افزایش خط بوی آن اسپری کنید.

برای خرید بهترین ادکلن مردانه با خط بوی بالا به دنبال رایحه تلخ و گرم باشید که البته بیشتر برای استفاده در محافل رسمی و جلسات مهم مناسب است، زیرا این مکان‌ها، جایی است که یک مرد، باید بیش‌تر از دیگران بدرخشد.

ادکلن مردانه با خط بوی بالا که از ریشه‌ درختان یا ادویه‌های تند شرقی ساخته می‌شوند دارای رایحه تلخ هستند که به هنگام بوییدن آن، نوعی مزه‌‌ تلخ در دهان احساس می‌کنید. چنین عطرهایی عموماً طبیعت گرم هستند و به همین دلیل بهتر است، که از آن‌ها در فصول سرد سال یا در هوای خنک استفاده شود. همچنین بهتر است افراد دارای طبع گرم، به دنبال عطرهای گرم و تلخ نباشند.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. شما میتوانید محصولات هلنسا را که شامل ادکلن مردانه با خط بوی بالا می باشد را بصورت آنلاین از فروشگاه عطر هلنسا خریداری نمایید.

 
[yasr_overall_rating]

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *