وبلاگ

با انواع عطر آشنا شوید + ۷ نوع رایحه اصلی عطر

با-انواع-عطر-آشنا-شوید

اگر از علاقه مندان به خرید عطرهای دلپذیر و خوشبو هستید، اما اطلاعاتی در مورد انواع عطرها ندارید و به دنبال منبعی برای کسب اطلاعات در مورد انواع عطرها هستید ما اینجا هستیم تا همه چیز را در مورد آن به شما بگوییم

در دوران باستان (حتی در تمدن هایی که نزدیک به ۴۰۰۰ سال قدمت دارند) مردم بر این باور بودند که بدن زنان دارای عطری طبیعی است که مردان را به سمت خود جذب می کند؛ اما زمانه تغییر کرده است و این روزها می توان بسته به سلیقه و روحیه فرد ، عطر مورد علاقه ی خود را بخرید

حال این سوال پیش میاید که عطر چیست و انواع مختلف آن چگونه تشخیص داده می شود که در ادامه بیشتر به بررسی آن میپردازیم :

عطر چیست؟

عطر یا رایحه ترکیبی از روغن های معطر، ترکیبات معطر و تثبیت کننده ها برای ایجاد رایحه ای مطبوع و آرام بخش برای انسان است.

انواع مختلف عطر

عطرها معمولاً در فرمت های مختلفی عرضه می شوندبیایید ببینیم این فرمت ها چه هستند و چه عملکردی را برای ارائه یک عطر خوب به شما انجام می دهند.

·        گلدار

·        مرکبات

·        چوبی

·        شرقی

·        میوه ای

·        اقیانوسی

·        تند

گل:

گفته می‌شود که رایحه‌های گلی بزرگترین دسته از انواع مختلف عطرها را پوشش می‌دهند که از گل‌های خوش بوی مختلف مانند گل رز، یاس، شکوفه‌های پرتقال، گاردنیا و میخک و غیره الهام می‌گیرند.

عطرهای گلی رایحه ای رمانتیک و شیرین هستند معمولا دارای یک نت یا ترکیبی از نت های مختلف از گل های مختلف هستندعطرهای گلی ماهیتی زنانه دارند و برای کسانی که خواهان عطر زنانه خوشبو هستند، انتخاب های کلاسیکی هستند.

مرکبات:

عطرهای مبتنی بر مرکبات دارای جوهره مرکبات هستند تا حسی تند ارائه کنندگفته می شود این نوع رایحه ها زنده هستندعطرهای مرکبات از لیمو، نارنگی و ماندارین گرفته شده اندو برخی از آن‌ها می‌توانند نت‌های تند و تیز واقعی داشته باشندعطرهای مرکبات همچنین تمایل به ایجاد حس طراوت طبیعی دارند و برای استفاده در طول روز عالی هستند. همچنین به خوبی با هم ترکیب می شوند و عطر بسیار ملایمی را به خانم ها می دهند که می تواند به راحتی پوشیده شود.

چوبی:

همانطور که از نام آن پیداست رایحه‌های چوبی با ویژگی چوبی مجلل خود متمایز هستند و نت‌هایی از مواد چوبی مانند درختان، رزین، خزه، پوست، مخروط‌های کاج و بوته‌ها و همچنین ریشه‌ها می‌آیند 

عطرهای چوبی دقیقاً همان چیزی است که شما انتظار دارید: عطرهایی که از چوب  الهام گرفته شده اندانواع مختلفی از چوب در عطرسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما دو مورد از رایج‌ترین و معروف‌ترین آن‌ها، چوب صندل و چوب سرو هستند که هر کدام دارای انواع طبیعی و مصنوعی بسیاری هستند که بخشی از پالت عطرساز را تشکیل می‌دهند.

شرقی:

عطرهای شرقی ترکیبی از رایحه های خاکی و مشک هستندموادی مانند عنبر، مشک اغلب در عطرهای شرقی دیده می شود این نوع عطرها ایده آل هستند که کسی بخواهد توجه افراد را به خود جلب کند پس برای پوشیدن در یک قرار خاص یا یک شب عاشقانه ایده آل است .

میوه ای:

رایحه های میوه ای نیز به دلیل شیرینی بسیار مطبوع و محبوب هستندآنها ترکیبی از نت‌های تند و میوه‌ای دارند که به ایده‌آل شدن آن‌ها برای قرارهای معمول و گردش‌های عاشقانه کمک می‌کنداینها شامل بوهایی مانند سیب، توت، انبه، هلو و سایر میوه های آبدار یا احتمالاً اسانس این میوه ها است.

 اقیانوسی:

رایحه اقیانوسی، رایحه ای خنک، تازه و دریایی است که برای خنکی بخشیدن به ادکلن ها و عطرهای مردانه در روزهای گرم تابستان استفاده می شود.رایحه‌های آرامش‌بخش و نشاط‌آور، مانند نت‌های دریایی، اغلب به‌عنوان نت های اولیه برای ادکلن‌ها و عطرها استفاده می‌شوند. تا طراوت و تازگی را به مصرف کننده و اطرافیان منتقل کند

رایحه های اقیانوسی به دلیل طراوت و شوری مناسب برای روزهای گرم تابستان است.

تند:

این نوع عطرها بوی دارچین، زنجبیل، هل، میخک، فلفل و غیره می دهندعطرهای تند رایحه های جذاب خود را دارند و بسیار لوکس هستنداین عطرها برای مجالس غیر رسمی ها محبوبیت زیادی دارند.

آیا می دانستید که عطر می تواند در غلظت های مختلف باشد؟ و این غلظت ها در واقع دسته های مختلفی از عطرها را تشکیل می دهنداین غلظت ها بر قیمت عطر نیز تأثیر می گذارد

با توجه به این موضوع، به راحتی می توان در مورد معنای هر نوع عطر و در نتیجه اینکه چه چیزی را باید انتخاب کنید گیج شوید پس با ادامه این مقاله همراه باشید :

 دسته بندی های مختلف عطر در پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود:  

·         عطر 

·         ادو پرفیوم

·         ادو تویلت

·         ادکلن

انواع عطر

همانطور که اشاره شد به طور معمول، ۵ نوع عطر رایج وجود دارد که عبارتند از: پرفیوم ، ادو پرفیوم ، ادوتویلت ادکلن و Eau fraiche 

تفاوت اصلی بین این پنج نوع عطر، غلظت روغن عطر آنهاستحال نگاهی به هر نوع عطر بیندازید تا به طور کامل ویژگی های آن ها را درک کنید.

پرفیوم

پرفیوم عطری است که بیشترین غلظت روغن رایحه را دارد و به همین دلیل است که همچنان گرانترین نوع عطر استبه طور معمول، عطر حاوی حدود ۱۵ تا ۴۰٪ غلظت روغن معطر است،که آن را سنگین تر، قوی تر و چرب تر می کند.

به دلیل ویژگی قوی‌تر، سنگین‌تر و چرب‌تر، تنها چند اسپری روی نقاط نبض در تمام طول روز دوام خواهید داشترایحه قوی تر آن باعث می شود که در مقایسه با سایر عطرها آسان تر باشد.

ادو پرفیوم

میزان غلظت روغن ادو پرفیوم   بین ۱۰ تا ۱۵ درصد استبنابراین غلظت روغن سبک تر و غلظت الکل و آب بیشتری نسبت به پرفیوم دارند.

با این وجود، ادو پرفیوم همچنان یک نوع عطر کاملا قوی است و بین ۶ تا ۸ ساعت روی بدن شما ماندگاری دارد

ادوتویلت

ادوتویلت نیز از دیگر انواع عطر است که حاوی ۴ تا ۱۵ درصد غلظت روغن معطر استاین عطر با رایحه سبک تر به دلیل غلظت روغن نسبتا پایین تر و محتوای الکل بالا معمولاً در یک بطری اسپری قرار می گیردبه طور معمول، بین ۲ تا ۴ ساعت طول می کشدبه این معنی که شما باید آن را در نقطه ای از روز تجدید کنیدیا آن را با یک ادو پرفیوم قوی تر در شب جایگزین کنید.

به دلیل رایحه ی نسبتا سبکی که دارد، گزینه مناسبی برای لباس های اداری یا هر موقعیتی است که نمی خواهید عطرتان توهین آمیز باشدادو تویلت برای هوای گرم در فصول تابستان و بهار مناسب است.

ادکلن

نوع عطر ادکلن در اصل برای افرادی طراحی شده است که خواهان تنوع سبک تری از رایحه خاصی هستندبا این حال، با گذشت زمان، در حال حاضر بیشتر به یک عطر مردانه تبدیل شده استبا این حال، هنوز هم می توانید برخی از عطرهای زنانه را پیدا کنید که به عنوان ادکلن فهرست شده اندادکلن در درجه اول دارای غلظت ۲ تا ۵ درصد روغن معطر استماندگاری ادکلن نیز ۲ تا ۴ ساعت است.

این نوع عطر رقیق شده نه تنها سبک است، بلکه گزینه عطری را که دوست دارید را با قیمت ارزان تری ارائه می دهد

امیدوارم این مقاله به شما در شناخت هرچه بهتر انواع عطر کرده و بتوانید خرید آنلاین ادکلن مناسبی را داشته باشید

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.